Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6902
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dali czadu na Lidze Rocka w JCK

Sobota, 28 września 2013, 8:26
Aktualizacja: Niedziela, 29 września 2013, 8:37
Autor: Mea
Jelenia Góra: Dali czadu na Lidze Rocka w JCK
Fot. Mea
– Niepowtarzalny klimat i atmosfera – podkreślali uczestnicy pierwszej w tym sezonie Ligi Rocka, czyli polsko–niemieckich spotkań młodych muzyków. Impreza odbyła się wczoraj (27.09.) w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Zagrały m.in. grupy: Neurokompania, Wroc–Hate, Pancerhund, Paradog’s N’klava oraz gościnnie z Niemiec The Mirror Within.

- Ligi Rocka odbywają się prawie od 20 lat. Na początek sezonu zaproponowaliśmy nowy powiew muzyki rockowej, bo zaprosiliśmy zespoły punkrockowe, grające rocka progresywnego, alternatywnego czy też heavy metal. Młodzież, która przychodzi na koncerty słucha różnej muzyki, ale gościmy też starszych bywalców i oni tu odnajdują swoje style – powiedział Andrzej Patlewicz, organizator Ligi Rocka.

Wystąpiły zespoły głównie z Wrocławia, ale również regionalna grupa pochodząca z Cieplic Paradog’s N’klava. – Gramy rap-core metal i śpiewamy głównie po polsku. Znudziło nam się rymowanie do podkładów. Poznaliśmy muzyków grających na perkusji oraz gitarach i powstał nasz zespół. Po raz pierwszy wystąpiliśmy na Lidze Rocka i zaprezentowaliśmy takie kawałki, jak m.in. „Czas goni nas”, „Niema sensu się poddawać” i „Armagedon”. Publiczność fajnie bawi się na takich imprezach – zaznaczył Maciej Łukiewicz, wokalista Paradog’s N’klavy.

- Zawsze chciałem zrobić rapowy projekt i połączyć rymowanie z perkusją. Udało się – dodał Bartosz Jaworski, perkusista Paradog’s N’klavy.

Publiczność szalała pod sceną w rytmach pogo. – Już od kilku lat chodzę na ligi, bo są fajne koncerty. Jest to też dobra okazja, by spotkać się ze znajomymi w tym samym, niepowtarzalnym klimacie. Jest to jedyna impreza w naszym mieście dla młodzieży chodzącej w glanach – powiedziała Justyna Staszewska z Jeleniej Góry.

- Niestety nie ma innych imprez w takim klimacie i niewiele dzieje się w Jeleniej Górze dla młodych ludzi, dlatego cieszę się, że organizowane są koncerty z różnorodną muzyką metalową i rockową – mówiła Kasia Złotkowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group