Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 5650
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Dałabym Ci dała” – w Filharmonii Dolnośląskiej

Sobota, 28 stycznia 2017, 8:32
Aktualizacja: Niedziela, 29 stycznia 2017, 9:06
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: „Dałabym Ci dała” – w Filharmonii Dolnośląskiej
Fot. Przemek Kaczałko
Nietypowy (jak na Filharmonię Dolnośląską) koncert odbył się w piątkowy wieczór (27.01) w sali im. Stefana Strahla. Po raz pierwszy w Jeleniej Górze zaśpiewała Teresa Werner – gwiazda muzyki śląskiej.

Teresa Werner pochodzi z Nakła Śląskiego. Zadebiutowała w wieku 16 lat w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”, w którym była najdłużej występującą artystką. Jako solistka zespołu występowała m.in. w Stanach Zjednoczonych, w nowojorskich Carnegie Hall i na Broadway'u, a także w Japonii i Chinach. W 1991 reprezentowała „Śląsk” na Festiwalu Piosenki Ludowej w Republice Południowej Afryki, na którym zajęła pierwsze miejsce. Karierę solową rozpoczęła w 2011 roku, wydając singiel „Miłość jest piękna” w Wydawnictwie Muzycznym ESKA z Zabrza. Wkrótce ukazał się pierwszy album artystki pt. „Spełnić marzenia”, który uzyskał status złotej płyty. W lipcu 2013 r. Wyższa Rada Ekspertów Międzynarodowego Intelektualnego Społeczeństwa Niezależnego Międzynarodowego PEN Klubu odznaczyła piosenkarkę tytułem Doktora Honoris Causa. W tym samym roku została odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” (źródło: wikipedia).

Debiut przed jeleniogórską publicznością był możliwy dzięki Tobiemu z Monachium, który zaśpiewał przed gwiazdą wieczoru. W filharmonii pojawiło się wiele osób spoza Jeleniej Góry, które za gwiazdami śląskiej muzyki potrafią przemierzać całą Polskę. Mimo muzyki granej w znacznej mierze z playback'u zgromadzeni w sali im. Stefana Strahla bawili się doskonale i długo po koncercie zbierali autografy oraz pozowali do zdjęć z wokalistką.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group