• Sobota, 16 listopada 2019
  • Godz. 22:43
  • Imieniny: Edmunda, Gertrudy, Marii
  • Czytających: 6449
  • Zalogowanych: 13
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Da Vinci w cieplickiej szkole muzycznej. Paszporty mobilności

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 27 października 2010, 8:28
Aktualizacja: 9:15
Autor: Coolazooch
Fot. Coolazooch
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Janiny Garści w Jeleniej Górze przygotowała piękny koncert z okazji wręczenia dokumentu „Europass Mobilności” uczestnikom unijnego projektu Leonardo da Vinci 2010.

Całe wydarzenie miało się odbyć w Sali Błękitnej Pałacu Schaffgotschów (Politechnika Wrocławska), jednak niespodziewanie okazało się, że pomieszczenie zajmują studenci broniący prac dyplomowych. Ostatecznie wszyscy zgromadzeni przeszli do auli PSM I stopnia przy ul. Staromiejskiej.

Uczniowie uświetnili spotkanie występami. Karolina i Ola - uczennice szóstej klasy - jako pierwsze oczarowały wszystkich grą na fortepianie, wykonując „Walca z Suity Dziecięcej” oraz Poloneza g-moll Fryderyka Chopina (wydanie pośmiertnie). Następnie zagrał zespół smyczkowy, który wykonał m. in. utwory: „Champs Elysée” z repertuaru Joe Dassin’a oraz „When I’m sixty four” Johna Lennona i Paula Mc Cartneya.

Po udanym koncercie dyrektor szkoły Anna Pietrzak wręczyła uczniom, biorącym udział w projekcie, dokument „Europass Mobilności” (Projekt LdV daje uczestnikom możliwość nawiązania współpracy międzynarodowej i organizacji wyjazdów na staże zagraniczne, pozwalają doskonalić warsztat metodyczny nauczycielom, trenerom i instruktorom.) oraz przekazała im stypendium ufundowane przez Unię Europejską.

Nie pozostaje nic innego, jak życzyć wspaniałej kadrze PSM oraz zdolnym, młodym uczniom wielu sukcesów w kraju i Europie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~jaaakiśktoś 27-10-2010 16:12
Brawo Pani Dyrektor. Właśnie dlatego zmiany na stanowiskach dyrektorów placówek oświatowych powinny następować obligatoryjnie co (góra) dwie kadencje. Skostnialy dyrektor jest wypalony, nic mu się nie chce, nie motywuje kadry do rozwoju, pilnuje tylko porządku w papierach (czytaj: własnego stołka)Szkoda tylko, że nie bardzo jest o co walczyć - zarobki dyrektorów są niewysokie, i lepiej siedzieć cicho nadgorliwie gromadzić ankiety, procedury, ewaluacje. Szkoda, że nie ocenia się dyrektorów wg faktycznej aktywności szkół (np. konkursów, projektów europejskich, akcji społecznych)Jak w tym świetle wypada większość jeleniogórskich szkół, także tych "najlepszych" np. Żerom, gimnazjum Nr1, SP6, SP3 i wiele innych?
~andi2007 27-10-2010 21:06
Brawo - dwie kadencje i zmiana. Poszerzył bym to, o parlamentarzystów -prezydentów -burmistrzów- dyrektorów szpitali itd.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group