Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6234
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelnik: zmieszali mi śmieci z gruzem. Co ze świadomością ekologiczną w Jeleniej Górze?

Wtorek, 12 marca 2013, 7:46
Aktualizacja: Środa, 13 marca 2013, 7:41
Autor: Angela
Jelenia Góra: Czytelnik: zmieszali mi śmieci z gruzem. Co ze świadomością ekologiczną w Jeleniej Górze?
Fot. Czytelnik
– Jeleniogórzanie nie tylko nie segregują śmieci, ale też nie potrafią uszanować pracy tych, którzy starają się to robić – mówi oburzony Marek Mroczkowski, który w styczniu br. podstawił pod swoim blokiem kontener na gruz. Na jego wyrzucenie nie ma już jednak miejsca, bo kontener został wypełniony… śmieciami.

Chodzi o sytuację przy ul Malczewskiego w Jeleniej Górze, gdzie wybudowany został specjalny, zamykany na klucz, śmietnik z pojemnikami do segregacji odpadów. Mimo że wspólnota zadbała o jego istnienie, ludzie wolą wyrzucać śmieci… gdzie popadnie.

- W styczniu br. rozpocząłem remont mieszkania, i zgodnie z przepisami, wynająłem kontener na gruz – relacjonuje Marek Mroczkowski. - Mimo że uczulałem sąsiadów, że kontener został postawiony w konkretnym celu, ludzie nawrzucali mi do niego worki ze śmieciami, które zostały porozrywane przez zwierzęta i bezdomnych poszukujących puszek, więc teraz śmieci fruwają po całym osiedlu. Ponadto całość niesamowicie śmierdzi, bo wiadomo, że odpady komunalne wywożone są raz w tygodniu, a gruz, po zakończeniu remontu. W lipcu br. wchodzi nowa ustawa o odpadach komunalnych, wiele się mówi o edukacji i zachowaniach proekologicznych. Jeśli w innych blokach ludzie będą się zachowywać tak, jak w mojej okolicy, to naprawdę czeka nas prawdziwa rewolucja… - ironizuje jeleniogórzanin.

Mieszkaniec ul. Malczewskiego podkreśla, że prawdziwy problem tkwi w świadomości ludzi, a raczej w jej braku.

- Kiedyś nawet próbowałem przypilnować tego, kto wyrzuca te śmieci, ale ludzie wolą chodzić nocą, po kryjomu, niż zwyczajnie podejść kilka kroków dalej i wyrzucić śmieci do specjalnie wybudowanego kontenera, który jest zamykany i ma kilka pojemników do segregacji - mówi Marek Mroczkowski. – Ja będę musiał teraz zapłacić dwa lub trzy razy więcej za opróżnienie tego kontenera, ale nie o pieniądze tu chodzi, a o to, że niedługo będziemy tonąć w śmieciach tylko dlatego, że ludzie będą woleli wyrzucić je gdziekolwiek, a nie tam, gdzie należy. Jeśli nie zmieni się podejście jeleniogórzan do tej sprawy, żadna ustawa nie pomoże - dodaje Marek Mroczkowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (65) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group