Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 3616
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelnik: Termy zamknęły sauny dla dzieci

Niedziela, 12 listopada 2017, 7:06
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 listopada 2017, 6:51
Autor: WAC
Jelenia Góra: Czytelnik: Termy zamknęły sauny dla dzieci
Fot. WAC
Z pytaniem o przyczynę wprowadzenia zakazu wstępu do saun dla dzieci do 15 lat w Termach Cieplickich, zwrócił się do redakcji nasz Czytelnik pan Karol.

Pan Karol wraz z rodziną chciał skorzystać z wypoczynku w strefie saun w Termach Cieplickich. Jednak dowiedział się, że obowiązuje w nich zakaz wstępu dla dzieci do lat 15. - O wyjaśnienie przyczyn udałem się do biura obsługi, ale jego pracownica nie była w stanie podać mi jego uzasadnienia, powtarzając jedynie, że tak jest napisane w regulaminie – opowiada nasz Czytelnik.

- Po dłuższym dociekaniu usłyszałem jedynie odpowiedź: „może hałasujące dzieci przeszkadzają innym użytkownikom”. Zastanawiam się po co w ogóle było budować w Jeleniej Górze basen dla rodzin z dziećmi, skoro dzieci są tam intruzami. Sauny i jacuzzi są w tych czasach nieodłącznym elementem każdego aquaparku. Przecież to nie jest basen prywatny, gdzie właściciel może wprowadzać sobie tego typu zakazy, chociaż i w takim przypadku byłoby to nie fair w stosunku do rodzin z dziećmi. Ale tu mówimy przecież o basenie, który jest we władaniu miasta i przez tyle lat wyczekiwanym przez mieszkańców Jeleniej Góry – podkreśla Czytelnik.

Jak wyjaśnia Sabina Robak z Term Cieplickich, przyczyny obowiązującego w nich zakazu wstępu do saun są natury obyczajowej oraz organizacyjnej. - W naszej strefie saun nie ma wprawdzie strefy nagości, ale nigdy nie możemy zagwarantować, że któryś z gości nie ściągnie ręcznika, którym jest zakryty i nie dojdzie do kłopotliwej sytuacji. Drugim powodem wprowadzenia ww. ograniczenia jest niewielki rozmiar strefy saun. W założeniu miejsce to ma być strefą relaksu i wyciszenia, więc dzieci zakłócałyby spokój innych użytkowników. Może w większych aquaparkach istnieje możliwość wydzielania osobnych saun dla rodzin z dziećmi. U nas niestety nie jest to możliwe – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group