Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 5479
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelnik: Osiedle XX–lecia zaśmiecone

Poniedziałek, 30 listopada 2020, 6:02
Autor: WAC
Jelenia Góra: Czytelnik: Osiedle XX–lecia zaśmiecone
Fot. Czytelnik
O śmieciach zalegających na Osiedlu XX-lecia – pisze w mailu do naszej redakcji, ilustrowanym zdjęciami pan Daniel (dane do wiadomości redakcji).
Osiedle XX-lecia tonie w śmieciach, trwa to od wielu tygodni - mówi nasz Czytelnik. - Z wiat śmietnikowych nie są odbierane posegregowane odpady, które nie mieszczą się już w kontenerach i zalęgają wokół pojemników. Śmieci które nie mieszczą się w pojemnikach fruwają po okolicznych trawnikach. Są też pożywką dla gryzoni roznoszących choroby. Problem się pogłębił kiedy zlikwidowane zostało gniazdo z pojemnikami na śmieci obok wieżowca przy ul. Wolności 299. Teraz mieszkańcy tego ogromnego bloku wyrzucają śmieci na Osiedlu XX-lecia. Władze Spółdzielni Mieszkaniowej "Fampa" umywają od problemu ręce twierdząc, że to nie są ich śmietniki i nie biorą za nic odpowiedzialności. Problem nadmiaru odpadów również był zgłaszany do MPGK. Niestety bez pozytywnych rezultatów. Może częstsze wizyty śmieciarek albo dołożenie większej ilości kubłów rozwiążą ten problem?
MPGK wywozi odpady według harmonogramu ustalonego z władzami samorządowymi – informuje rzecznik prasowy spółek miejskich Zbigniew Rzońca. - Żółte pojemniki opróżniono 26 listopada po 14.00 (pracujemy na dwie zmiany), więc zdjęcie przesłane przez Czytelnika Jelonki zrobiono najprawdopodobniej tuż przed wywozem. Papier wywieziono w piątek 27 listopada (II zmiana )  - również według harmonogramu. Odpady wielkogabarytowe zostały natomiast zabrane 18 listopada - też zgodnie z harmonogramem. To co widać na zdjęciach zostało wyrzucone po tym terminie.
Na jednym ze zdjęć koło żółtych pojemników leżą szyby z brodzika, wykonane ze szkła hartowanego, którego nie odbieramy - trzeba przywieźć je do PSZOK. - Sam brodzik też jest widoczny na następnym zdjęciu. Są też listwy przypodłogowe, niepogniecione butelki i niepogniecione kartony, które zajmują dużo miejsca. Z związku z tym prosimy mieszkańców o sprawdzanie terminu wywozu przedmiotów wielkogabarytowych, zgniatanie plastików oraz kartonów - apeluje Z. Rzońca.

Twoja reakcja na artykuł?

5
21%
Cieszy
8
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
8%
Smuci
4
17%
Złości
5
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
542
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group