Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2158
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelnik: MZK mija się z pociągami

Środa, 7 września 2016, 7:51
Aktualizacja: Czwartek, 8 września 2016, 7:46
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Czytelnik: MZK mija się z pociągami
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
– Ostatni autobus MZK do Cieplic spod Dworca PKP w Jeleniej Górze linii nr 9 odjeżdża trzy minuty przed przyjazdem pociągu z Poznania – skarży się Jędrzej Soliński, który pyta czy to niedopatrzenie, czy złośliwość przewoźnika. Wnioskuje on również o wydłużenie trasy wieczornej „Szóstki” do Cieplic, bo obecnie dojeżdża ona tylko do zajezdni. Czy jest szansa na te zmiany?

Zdaniem naszego Czytelnika, wielu mieszkańców Cieplic podróżuje pociągami i późnym wieczorem wraca do Jeleniej Góry, po czym ma problem, by dostać do domu.

- Po korekcie rozkładu jazdy, od 4 września br. pociąg z Poznania do Jeleniej Góry dojeżdża o godz. 22:28, a ostatni autobus do Cieplic linii nr 9 odjeżdża spod dworca o godz. 22.25, czyli trzy minuty przed przyjazdem pociągu – mówi Jędrzej Soliński. - Ponadto pociąg z Wrocławia przyjeżdża do Jeleniej Góry o godz. 22: 48, a ostatnia „szóstka” do Cieplic odjeżdża o godz. 22:52. Po pierwsze by na nią zdążyć, trzeba modlić się o wiele szczęścia i biec pędem po wszystkich schodach (co nie każdy może i potrafi), a po drugie – „szóstka” dojeżdża tylko do zajezdni MZK, a dalej do Cieplic niczym się już o tej potrze dostać nie można. W podobnej sytuacji jak ja jest wielu mieszkańców Cieplic. Czy jest możliwość zmiany tej sytuacji i dostosowania rozkładu jazdy do potrzeb mieszkańców? Złożyłem zapytanie w tej sprawie zapytanie do MZK na formularzu elektronicznym, ale nie otrzymałem odpowiedzi, a za chwilę zacznę podróżować pociągami i muszę się jakoś dostać do domu – dodaje nasz Czytelnik.

Leszek Chmielewski, kierownik działu eksploatacji MZK w Jeleniej Górze tłumaczy, że od 2009 roku od kiedy MZK jest spółką miejską, przewoźnik jest tylko wykonawcą rozkładu jazdy przygotowanego przez Urząd Miejski.

Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze Cezary Wiklik natomiast wyjaśnia, że ostatni autobus do Cieplic linii nr N2 odjeżdża spod Dworca PKP o godz. 23.45. Czas odjazdu został bowiem zsynchronizowany z przyjazdem do Jeleniej Góry pendolino. Natomiast nad sugerowanymi zmianami na liniach 6 i 9 wydział odpowiedzialny za tworzenie rozkładu jazdy musi się zastanowić, bo nie jest to kwestia przesunięcia odjazdu z jednego przystanku, ale na całej trasie.

- Oczywiście Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska rozpatrzy możliwość przesunięcia odjazdu tego autobusu o kilka minut, ale by przyspieszyć sprawę Czytelnik powinien złożyć taki wniosek bezpośrednio do wydziału, osobiście lub mailowo na adres: wgk_um@jeleniagora.pl – informuje Cezary Wiklik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group