Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 4364
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Czytelnik: Miasto toleruje opieszałość

Poniedziałek, 15 listopada 2021, 6:01
Autor: WAC
Kowary: Czytelnik: Miasto toleruje opieszałość
Fot. Czytelnik
Miesiąc temu informowaliśmy o zastrzeżeniach naszych Czytelników dotyczących tempa prac i uciążliwości związanych z przebudową ulicy Jagiellońskiej w Kowarach. Teraz powracamy do tematu, gdyż - jak się okazuje - sytuacja tylko na moment uległa poprawie.
Po publikacji artykułu na waszym portalu prace ruszyły szybciej, pracowników i sprzętu przybyło, ale tylko na tydzień lub półtora – mówi pan Wojciech. - Od ostatniej publikacji minął miesiąc, a wykonawca inwestycji zdążył tylko osadzić krawężniki (i to nie wszystkie), utwardzono trochę drogę lecz nierówności pozostały. Cała ta praca wygląda jak gra pozorów, na dokładkę Urząd Miasta zgodził się na przedłużenie terminu wykonawcy do końca listopada! My, mieszkańcy pytamy co wykonawca robił przez ostatnie dwa miesiące? Droga nadal nie nadaje się do normalnego użytkowania, parking i ścieżki, schody na osiedlu w dalszym ciągu nie są skończone. Mieszkańcy muszą upychać swoje auta po trawnikach i bocznych drogach. Teraz ponownie sprzętu jak na lekarstwo, ludzi na placu budowy może pięć osób. Dlaczego urząd miasta zgadza się na takie opóźnienia i utrudnienia? -pyta Czytelnik.

Jak mówi burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska - przedłużenie terminu zakończenia inwestycji związana jest z koniecznością przeprowadzenia dodatkowych badań geologicznych, wymaganych przez Powiatowego Inspektora Robót Budowlanych.

Oczywiście, że chciałabym, aby prace postępowały szybciej, jednak jest to trudna inwestycja, gdyż prowadzona na jedynej drodze dojazdowej do posesji – mówi E. Zakrzewska. - Jednak jak zapewnia mnie wykonawca obecny termin zakończenia inwestycji, czyli 30 listopada nie jest zagrożony. Jeśli nie zostanie on dotrzymany, oczywiście zostaną mu naliczone kary określone w umowie.

Inwestycja w Wojkowie jest jedną z trzech w tym roku, wykonywanych dzięki wsparciu jakie trafiło do Kowar z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich. Jej wykonawcą jest firma Kama Ryszard Rzońca z Mysłakowic. Zakres prac przewidzianych do realizacji przy ul. Jagiellońskiej obejmuje między innymi przebudowę drogi dojazdowej do trzech budynków wielorodzinnych wraz z chodnikami, wykonanie schodów terenowych oraz nasadzeń drzew. Powstanie też 39 miejsc postojowych, w tym dwa dla niepełnosprawnych.

Twoja reakcja na artykuł?

1
2%
Cieszy
14
34%
Hahaha
2
5%
Nudzi
2
5%
Smuci
9
22%
Złości
13
32%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
848
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group