Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6702
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czytelnik: Droga na Osiedlu Klimczoka dla wybranych

Wiadomości: Szklarska Poręba
Wtorek, 26 sierpnia 2014, 6:58
Aktualizacja: Środa, 27 sierpnia 2014, 7:59
Autor: Angela
Fot. Czytelnik
– Przerwano prace przy budowie drogi do Osiedla Klimczoka w Szklarskiej Porębie, czyli doprowadzono inwestycję do domu jednego z pracowników urzędu, a dla nas brakło pieniędzy na 100–metrowy odcinek – skarży się Aleksander Nakiewicz, mieszkaniec osiedla. Burmistrz Szklarskiej Poręby wyjaśnia, że prace przerwano ze względu na powódź, która narobiła szkód, a inwestycja zostanie dokończona jeszcze w tym roku.

- W zimie nie można się do nas dostać, a po deszczach, które przeszły w maju br. , już teraz trudno podjechać do nas osobowym autem – skarży się mieszkaniec Szklarskiej Poręby i dodaje: Niebawem dzieci trzeba będzie doprowadzać do szkoły. Nie rozumiem, dlaczego zrobiono tylko część drogi do domu jednego z pracowników urzędu, a do nas już nie. Wysłałem pismo do Urzędu w kwietniu br., ale nie raczono mi odpisać. Czy zwykli mieszkańcy, to ludzie drugiej kategorii? – pytał nasz Czytelnik.

Burmistrz Grzegorz Sokoliński wyjaśnia, że przyczyny przerwania inwestycji były zupełnie inne.
- W maju br. przez Szklarską Porębę przeszła taka ulewa, że zniszczyła nam kilka dróg, dosłownie zabrała je ze sobą – tłumaczy burmistrz Szklarskiej Poręby. – Ulica Piotra Skargi przestała istnieć. Zniszczone zostały też m.in.: Dolna, Piastowska, Sanatoryjna, Klimczoka czy Potok Szklarki i inne. W sumie straty z tego jednego dnia oszacowane zostały na 11 mln zł. Dlatego wstrzymaliśmy wcześniejsze inwestycje m.in. na trzech ulicach: Klimczoka, Dolnej i na Osiedlu Podgórze i wystąpiliśmy o dofinansowanie na odbudowę dróg z pieniędzy powodziowych. Czekaliśmy na decyzję czy dostaniemy dofinansowanie, a to była niebagatelna kwota, bo aż 80 procent. Dopóki nie było decyzji, nic nie mogliśmy robić. Liczyliśmy na te pieniądze, ale gdybyśmy ich nie dostali, to z budżetu gminy trzeba byłoby zrobić najpilniejsze remonty. Miałbym wtedy do wyboru, zrobić dojazd do jednego domu na Klimczoka lub naprawić ulicę Piotra Skargi, przy której mieszka kilkanaście rodzin – wyjaśnia burmistrz i dodaje:

- Dwa tygodnie temu dostaliśmy decyzje o przyznaniu nam powodziowych pieniędzy i wtedy odpowiedzieliśmy na pismo temu mieszkańcowi, że jeszcze w tym roku droga na Osiedlu Klimczoka zostanie dokończona.

Burmistrz Szklarskiej Poręby wyjaśnia, że ulica na Osiedlu Klimczoka akurat dofinansowania nie dostała, ale gmina otrzymała środki na odbudowę innych ulic. Dzięki temu zostały pieniądze w budżecie.

- Nie ma się tu więc co doszukiwać spisku – mówi Grzegorz Sokoliński. – Obecnie ogłosiliśmy przetarg na remont ulicy Sanatoryjnej, a na ul. Piotra Skargi przygotowujemy projekt i niebawem przetarg zostanie ogłoszony. Na początku września chcemy wyłonić wykonawcę remontu ulicy Piastowskiej. Na sesji rady miejskiej w piątek (22.08) przesunięte zostały pieniądze w budżecie na dokończenie m.in. ulicy Klimczoka i Osiedla Podgórze oraz Dolnej. Prace rozpoczną się już niebawem i wykona je Miejski Zakład Gospodarki Lokalowej. Do końca roku te inwestycje muszą być skończone – dodaje burmistrz Szklarskiej Poręby.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~uzi 26-08-2014 9:43
Wszyscy wiedzą, że to urzędnicza paplanina. Mieszkańcy zaczęli się burzyć, więc Sokoliński wymyślił bajkę o powodzi... Żenada!!!
~ 26-08-2014 11:42
Wy wszyscy macie manie przesladowcza. Zawsze i wszedzie Obywatel Polak weszy spisek. Szkoda mi Grzesia, ze musi meczyc sie z tepymi mieszkancami. Grzesio S. madry chlop. Znam, chodzilem z nim do budy. Pozdro!
~ 26-08-2014 13:23
To całkiem normale w Jeżowie Sudeckim jest tak samo drogi tylko dla radnych i swoich a reszta prosiaków niech tapla sie w błocie
~danka1 26-08-2014 13:59
na osiedlu Głowackiego tez tak jest- droga do domu p. Ragiel usłana została kosteczką a dojazd do ulic sąsiednich- po grudzie ... ?
~z Dolnej 26-08-2014 16:28
to osiedle Klimczoka strasznie duże aż 2 domy :D
~albatros 26-08-2014 18:57
Jak wam MZGL zrobi drogę to sie zdziwicie! Ciekawe dlaczego tak sie akurat złożyło że starczyło na poprawienie drogi do domu radnego? Wybory blisko.. i co z tego jak NIE MA Z KOGO WYBIERAĆ! Jak długo ta piękna miejscowoć będzie w odwiecznym maraźmie????
~dafcio 26-08-2014 21:01
a gdzie reszta dróg się pytam?po szklarskiej jeździ się jak po poligonie a mzgl łata tylko małe dziury konkretne omijając choćby okrzei i kołątaja a są to bardzo licznie uczęszczane drogi przez turystów.wspaniała reklama miasta dziękujemy panie sokoliński
~Nick 26-08-2014 21:50
A "wielkie bledy"... bedziemy tlumaczyli zawsze - Bardzo Uczenie :) :P I tyle w kwestii sensu jak i odp... odpowiedzialnych za kawalek drogi :) Kto mysli - ten sie usmieje i kamieniem rzuci :) Kto nie - to przejdzie mimowolnie :P
~Tata Kazika 26-08-2014 22:48
Na sesji 22 sierpnia nie tylko dokonano przesunięć w budżecie miasta ale zaciągnięto kolejny cztero i pół milionowy kredyd. To jest pokłosie Pucharu Świata, który korzysytnie wypadł tylko dla nielicznych.
~pies 27-08-2014 2:21
Zatrudnić Kota Roberta do ubijania łopatą nawierzchni. Niech coś zrobi dla swojego miasta, prózniak jeden, a nie tylko siedzi przed kompem i produkuje hejty.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group