• Czwartek, 17 października 2019
  • Godz. 22:04
  • Imieniny: Małgorzaty, Ignacego, Wiktora, Marity
  • Czytających: 7158
  • Zalogowanych: 16
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Czytelniczka: W szczycie podmieniają autobusy na mniejsze

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 28 stycznia 2014, 8:02
Aktualizacja: 8:19
Autor: Mea
– Pasażerom autobusu nr 7 kazano się przesiąść do mniejszego ok. godz. 14.00 na przystanku przy Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym w Jeleniej Górze. Mimo że miałam bilet, nie zmieściłam się do autobusu. Co to za praktyki? – pyta jeleniogórzanka.

Czytelniczka korzysta z autobusów linii nr 6 i 7. - Między godz. 14.00-14:30, a więc w godzinach szczytu często kierowcy każą nam się przesiadać przy zajezdni MZK z dużych, ciepłych autobusów do mniejszych i wyziębionych. Gdy zapytałam kierowcy dlaczego tak się dzieje, odpowiedział, że ze względu na oszczędności – pisze do naszej redakcji Czytelniczka.

Prezes MZK Marek Woźniak twierdzi, że w godzinach szczytu nie ma żadnych przesiadek. – Dopiero w okolicach godz. 17.00 lub 18.00, gdy w autobusach jeździ już mniej pasażerów, zamieniamy je na mniejsze. Sprawdzimy jeszcze to zgłoszenie i czy w tym czasie nie nastąpiła awaria autobusu – mówi prezes MZK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz

~ 28-01-2014 8:27
cham sie uprze, i mu daj. no skąd wezmę jak nie mam
~noo 28-01-2014 8:32
sam kiedyś jechałem z pracy po 15 zacną "9" - nowa, ładna, przegubowa i ciepła......tylko do zajezdni, bo potem kazano nam się przesiąśc w starego rzęcha kurdupla i co!? połowa ludzi się nie zmieściła w tym matka z dzieckiem w wózku!!! podobno była "awaria pojazdu"....akurat...
~ 28-01-2014 8:40
To prawda. Sam w zeszłym tygodniu załapałem się na takie "paszoł wont". Raz 7 o 14 i raz 6 też w okolicach 14 godziny. Kierowca też był zaskoczony wymianą, bo coś tam gadał przez te ich gadaczki. Czyli autobus był sprawny.
Ryba 28-01-2014 9:02
Biorac pod uwage tendencje spadkowa jakosci uslug MZK niedlugo zaczna te mniejsze autobusy zamieniac... tylko na co? ;)
~soc-lib 28-01-2014 9:18
Nie lepiej zmienić prezesa? Miasto nieudaczników. W żadnym mieście na Dolnym Śląsku nie ma tyle problemów co w Jeleniej.
~PULKA 28-01-2014 9:32
A mnie to dziwi, że kierowcy się na takie coś zgadzają. Sam nie jednokrotnie jechałem przeładowanym autobusem, gdzie kierowca kombinował, by widzieć gdzie jedzie. Ludzie zasłaniają mu przednią szybę. Czyżby nie wiedzieli, że za przeładowanie ponad normę autobusu nie ma mandatu, tylko kara administracyjna od ITD? Cennik jest prosty, każdy pasażer ponad stan to 100 zł. Czyli i 3 tys może zapłacić na dzień dobry.
~MZK 28-01-2014 10:36
Dzieje się tak dlatego, że w MZK wymyślili sobie dawno, dawno....temu tzw uprawnienia na autobusy. To znaczy, że nowy (np. młody kierowca) jeździ "starymi trupami" a jak wypada zmiana ok. godz. 14 to sie podmienia autobus bo ten jeszcze niedaj.....by zepsuł. Olać pasażerów. MZK wie lepiej - samo prawo jazdy i staż za kierownicą nie wystarczy - liczy się staż w MZK....
~ 28-01-2014 10:42
ale ceny biletów to podwyzszyli! masakra
~Any 28-01-2014 11:00
A mała 17 przed godz. 8.00 do której wszyscy się wciskają? Niezbyt dobrze to wygląda. Młodzi ludzie do szkoły w takich warunkach?
~Arleta 28-01-2014 11:23
a czy ktos kiedys jechał 9 ok godz 7 w kierunku do Sobieszowa,to dopiero jest masakra.Ludzie jak szprotki w puszcze! A co na to MZK gdzie zna ten problem od dawna?
~matka.ja 28-01-2014 11:25
Tez mialam taka sytuacje, czekalam na autobus nr 7 na malej poczcie, nie zmiescilam sie jeszcze w dodatku mochery z glupim usmieszkiem mi to oznajmily i co ze jestem w ciazy i w dodatku bylam z dzieckiem.
~tyś 28-01-2014 11:43
Tak jest jak kierowca zechce srać to jest podmianka !
~Tramwajarz 28-01-2014 12:28
To świadczy tylko o jednym. Dlaczego pan prezydent zajmuje się sprawą o której nie ma dużego pojęcia a nie swoimi sprawami urzędniczymi które na pewno są ważniejsze niż rozkład jazdy i dlaczego ta PRZEOGROMNA ilość pracujących w biurowcu MZK ludzi z tymi problemami nie robi kompletnie NIC?!! Dlatego że to nie jest sprawa dosyć świeża tylko ciągnie się latami i jak na razie na poprawę usług przewozowych od pracujących tam ludzi od lat nie możemy się doczekać i raczej skoro tyle to już trwa to od nich się nie doczekamy. Niestety coś z tym trzeba zrobić bo pieniądze na niesprawną komunikację są dalej marnowane. Autobusy albo jeżdżą przepełnione albo stadami puste taka jest prawda a miasto nie robi kompletnie NIC w tym kierunku tylko ucina i ucina
~xxx 28-01-2014 12:31
ale tak jest codzienie z sobieszowa jedzie 7 o godzinie 14:08 jedzie albo krótka 7 albo długa jak jedzie długa to koło zajezdni mzk jest przesiadka na krótki autobus
~Misiek 28-01-2014 12:37
Pan prezydent w komunikacji miejskiej po przez cięcia robi jeszcze większy chaos niż był wcześniej przynosząc MZK jeszcze większe straty finansowe bo ludzie uciekają od takiej kulejącej komunikacji. Sprawa powinna ujrzeć światło dzienne bo pracujący tam w biurowcu ludzie nie mają żadnego lekarstwa na poprawienie usług a co niektórzy kilkadziesiąt lat siedzą na stołkach Dla mnie niech siedzą dalej tylko niech należycie wykonują swoją pracę a oni nie robią NIC kompletnie nic na poprawienie usług w naszym mieście. Po pieruna nam świecące tablice skoro nie ma jak dojechać do pracy i z pracy brak przesiadek itd. Dno i wodorosty z takich usług. Czy naprawdę nie można zrobić tak by było lepiej?. Owszem można tylko trzeba chcieć a nie czekać na bóg wie co.
~Misiek 28-01-2014 12:41
Pan prezydent w komunikacji miejskiej po przez cięcia robi jeszcze większy chaos niż był wcześniej przynosząc MZK jeszcze większe straty finansowe bo ludzie uciekają od takiej kulejącej komunikacji. Sprawa powinna ujrzeć światło dzienne bo pracujący tam w biurowcu ludzie nie mają żadnego lekarstwa na poprawienie usług a co niektórzy kilkadziesiąt lat siedzą na stołkach Dla mnie niech siedzą dalej tylko niech należycie wykonują swoją pracę a oni nie robią NIC kompletnie nic na poprawienie usług w naszym mieście. Po pieruna nam świecące tablice skoro nie ma jak dojechać do pracy i z pracy brak przesiadek itd. Dno i wodorosty z takich usług. Czy naprawdę nie można zrobić tak by było lepiej?. Owszem można tylko trzeba chcieć a nie czekać na bóg wie co.
~ 28-01-2014 13:12
Problem mógłby się rozwiązać, jakby częściej kursowały busiki tak jak np. w Piotrkowie, ale niestety konkurencję trzeba niszczyć na starcie..a my pasażerowie cierpmy, płaćmy i ciśnijmy się jak szprotki w puszce;)
~rumcajs54 28-01-2014 14:57
Byłem parę razy w Wałbrzychu - pełna kultura, są autobusy, są prywatne busy i jakoś się kręci (z punktu widzenia pasażera). A autobusy przepiękne, przestronne, XXI wiek. I jeżdżą punktualnie a ciasno tam na uliczkach...
~hihaho 28-01-2014 15:52
Zwracam honor "Jelonce".Mój koment jednak jest(moja wina),ale i tak jestem wkurzony na "kulturalnych kierowców MZK.
~OmNiBuSiK 28-01-2014 16:07
>> ~rumcajs54 >> tak tylko jeszcze dopisz , że tam (w Wałbrzychu)biletami zajmują się konduktorzy, tego zapomniałeś dodać , a to już prawie 100% sukcesu, kierowcy odpada stanie na przystanku, drukowanie i wydawanie reszty. Na tabor nie narzekaj, bo dopiero jeździły stare jelcze i było ujadanie , teraz tabor jest sukcesywnie wymieniany i żeby trafić na starego Jelczyka to trzeba się mocno postarać !!!
~OmNiBuSiK 28-01-2014 16:11
...a ty pewnie nie masz sobie nic do zarzucenia, pewnie byłeś w d... uprzejmy, czyli dzień dobry na wejściu, poproszę i dziękuję.. ??!
~OmNiBuSiK 28-01-2014 16:13
>>>> ~hihaho >> ...a ty pewnie nie masz sobie nic do zarzucenia, pewnie byłeś w d... uprzejmy, czyli dzień dobry na wejściu, poproszę i dziękuję.. ??!
~.,l. 28-01-2014 16:53
Ludzie piszą, że w godzinach szczytu podmieniają autobusy, a ten z MZK że nie ma takich podmian. No nie wiem o co chodzi ...................
~hihaho 28-01-2014 17:02
Do OmNiBuSiK .Żebyś wiedział.Zawsze wchodząc do autobusu mówię kierowcy dzień dobry lub dobry wieczór zależnie od pory dnia.Tak mnie nauczono w domu.Nie wiem jak ciebie uczono? Sądząc po twoich wpisach tutaj i w NJ to chyba nie wiele się uczyłeś,ale masz dużo do powiedzenia.
~przypadek 28-01-2014 18:56
tu problem autobusu natomiast dlaczego szanowni redaktorzy nie zajma sie pociagiem na szklarskiej poreby bo nasze pieniadze ida w bloto 4 razy widzialem tylko puste wagony
~kierowcaauta 28-01-2014 19:28
jechałem jakiś czas temu z centrum do Cieplic i stałem na światłach przy MZK - patrze co się dzieje, a tu własnie przesiadka, teraz już wiem o co chodziło ;) DZIEKI JELONCE OF KORS
~ 28-01-2014 19:30
Pisalem
~Dostawca 28-01-2014 19:34
Panie oj PANIE Woźniak chyba Pan sobie nie radzi czas na zmiany krzesełko w 4x sie przykleiło . co by Panu Pampersł nie pękł
~ 28-01-2014 20:40
omnibusik- ja sie nie musialam starac - jechalam w piatek starym jelczem na trasie 2 po godzinie 12, nie dosc ze co chwila cos strzelalo, gruchotalo, to ogrzewanie wylaczone, cala droge myslalam, ze zamarzniemy w tym autobusie, na szczescie dojechal do komarna, ale pewnie sie zepsul po drodze, bo naprawde cos sie dzialo z tym jelczykiem...
rymcycymcy 28-01-2014 22:25
Jeżeli w szczycie czytelniczka zauważa, że czerwony autobus ...jest jakby mniejszy ! :) ...to może rozwiązaniem byłyby dwa czerwone autobusy ...równocześnie ? ;)
~ 29-01-2014 5:05
GDZIE JEST JELENIOGÓRSKI SKM ??? ???? że o obiecanych tramwajach nie wspomniawszy , my pamiętamy obiecanki wyborcze
~pasażerka 29-01-2014 20:03
W dn. 28.01.14 kierowca ''7'' która o 07.42 jest na Curie-Skłodowskiej nie zatrzymał się na przystanku na Osiedlu Robotniczym, mimo że pasażerowie wcześniej naciskali przycisk ''stop''. Na następnym przystanku zatrzymał się, ale nie otworzył drzwi i pojechał dalej. Ci co chcieli wysiąść na Robotniczym- wysiedli dopiero na Rondzie. Kierowca jaja sobie jakieś robił czy był ''wczorajszy''??
~lozania 30-01-2014 17:56
linia nr 2 o godz 5:20 rano jedzie kolo tunelu w strone zabobrza jedzie gruchot zimny jak by nie mogli puscic cieplego autobusu przeciez placimy za bilety 3 zl *1 dziennie a nastepna dwojka jedzie ciepla ostatnoi bylo awarie codziennie lini 2 ktora jechala na spoldzielcza mogli by puscic wkoncu jakas ciepla wiedzia ze rano jest zimno a kaza nam siedziec w zimnym ostatnio kierowca powiedzial ze jedzie do drexa ale nie wie czy dojedzie bo cos mu stukalo w silniku nawet nie zamienili autobusu!!!!!!!!!!!!!!!!!
~licealistka 30-01-2014 19:23
chodzę do szkoły do Piechowic, skąd uczniowie napisali pismo do kochanego MZK, z prośbą o większe autobusy o godzinie 14 i 15, ponieważ duża liczba uczniów oraz osób które jeździ 9 o tej porze jest przerażająca. w odpowiedzi usłyszeliśmy, że w 2009 roku zostały przeprowadzone badania, na podstawie których MZK stwierdziło, że nie muszą jeździć większe. ale skoro ponad połowa szkoły dojeżdża do szkoły z Jeleniej i okolic i mamy się cisnąć w autobusie w którym przeznaczona liczba miejsc do około 50 osób, to podziękuje.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group