Sobota, 27 czerwca
32°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Ciekawe miejsca Otworzyli kolejne tajne przejście w Zamku Czocha. To dopiero początek zmian Edukacja Świadectwa odebrane, czas na wakacje! Aktualności Kurtyna wodna w centrum Jeleniej Góry i w Cieplicach 112 Kolizja na Karola Miarki Inwestycje Wodnik ma pieniądze na odbudowę oczyszczalni Aktualności Szybkie zdjęcia bez wychodzenia z urzędu Kilometry KD Retro wraca na trasę Jelenia Góra – Karpacz Wiadomości z miasta Prezydent Jeleniej Góry z wotum zaufania i absolutorium Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły
reklamy

Czytelniczka: Utrudnić wjazd na Rakownicę

Audio

Czytaj na głos

Autor: WAC 1 min czytania

Dlaczego Miasto nie ograniczy możliwości wjazdu na teren dawnego ośrodka Rakownica, co znacznie by utrudniło nielegalne wyrzucanie tam odpadów? – pyta pani Julia z Jeleniej Góry.

reklamy

Tereny dawnego ośrodka Rakownica są niestety traktowane przez niektórych jako wysypisko śmieci, regularnie obserwuję jak pojawiają się nowe odpady – mówi nasza Czytelniczka. - Do pozostałości po basenach wrzucane są worki ze śmieciami, w krzakach pełno materiałów budowlanych, elementów karoserii aut, tapicerek. Kiedyś ktoś postanowił zostawić tam kilkadziesiąt sztuk opon, ale po czasie zniknęły. Zdaję sprawę, że takich miejsc jest w Jeleniej Górze mnóstwo, jednak trochę nie rozumiem czemu Miasto nadal umożliwia wjazd na ten teren, albo dlaczego nie zostanie zamontowana kamera?

Droga wiodąca do Rakownicy jest jednocześnie drogą dojazdową do lasów miejskich – wyjaśnia Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta. - Zamykając ją szlabanem ograniczylibyśmy jednocześnie możliwość korzystania z tych terenów mieszkańcom miasta, którzy bardzo chętnie tam spacerują lub zażywają innych form aktywności fizycznej. Myślę, że rozwiązanie problemu Rakownicy przyniesie dopiero sprzedaż tego terenu. Znajduje się on stale w ofercie inwestycyjnej miasta. Co jakiś czas pojawiają się podmioty wykazujące zainteresowanie jego zakupem, które jednak - jak do tej pory - wycofują się. Od niedawna w tym rejonie miasta budowane są przez deweloperów nowe osiedla i pewnie znajdzie się w końcu chętny, który zechce zakupić też teren Rakownicy.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Kosmetolog K/M w 5* hotelu (możliwe zakwaterowanie) Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu… Kucharz bankietowy w 5* resorcie Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Handlowiec z Niemieckim Firma schody Gaździcki poszukuje osobę na stanowisko przedstawiciel Handlowy do obsługi klientów na terenie Niemiec, więcej informacji ; rekrutacj… Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka