Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 7880
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelniczka: Jelenia Góra wita… stertą śmieci

Czwartek, 29 sierpnia 2013, 7:58
Aktualizacja: Piątek, 30 sierpnia 2013, 6:59
Autor: Angela
Jelenia Góra: Czytelniczka: Jelenia Góra wita… stertą śmieci
Fot. Angela
– Od czerwca br. sterty śmieci leżą w Maciejowej po kilka tygodni przy krajowej „trójce”, którą turyści wjeżdżają do stolicy Karkonoszy – mówi nasza Czytelniczka pani Łucja. – To wstyd! Miasto powinno albo regularnie wywozić odpadki, albo zabrać kontenery z tego miejsca – dodaje jeleniogórzanka.

Chodzi o ustawicznie przepełnione pojemniki na pętli autobusowej MZK przy ul. Trzcińskiej.

- Zostały one tu postawione w tym roku. Na początku były opróżniane regularnie, ale od czerwca śmieci leżą nawet po kilka tygodni – mówi oburzona Czytelniczka. – Tam jest wszystko: szczury, myszy, smród i brud. Jak zrobi się zimno, podejdzie do tego dzika zwierzyna i porozrzuca odpadki po całej okolicy. Już teraz widok jest tragiczny. Każdy, kto wjeżdża do Jeleniej Góry, widzi tę stertę. Ładna reklama dla miasta. To jest też oczywiście wina mieszkańców, którzy swoje śmieci wynoszą na ten przystanek, ale trzeba coś z tym zrobić – dodaje jeleniogórzanka.

Wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Jan Pałka zapewnia, że dotychczas nikt sprawy zalegających śmieci w tym miejscu mu nie zgłaszał. - Natychmiast osobiście zajmę się tą sprawą, wyślę na miejsce samochód, który odbierze śmieci i wyjaśnię, dlateczego te odpady nie były odbierane systematycznie – zapewnił nas wiceprezes Jan Pałka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
147
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
14%
Wciąż fatalnie
22%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group