Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3721
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelniczka: Dlaczego Miasto zwleka z wypłatą dopłat?

Piątek, 9 marca 2018, 8:15
Aktualizacja: Sobota, 10 marca 2018, 6:05
Autor: WAC
Na opieszałość jeleniogórskiego Urzędu Miasta w wypłacie dofinansowania do wymiany źródeł ciepła na bardziej ekologiczne skarży się pani Anna z Cieplic.

- Mieszkam w Cieplicach tuż przy Uzdrowisku i aby otrzymać dopłatę, przed końcem lipca ubiegłego roku złożyłam deklarację w Urzędzie Miasta – opowiada nasza Czytelniczka. - Mam dom jednorodzinny i wystąpiłam o zwrot części kosztów wymiany pieca w wysokości 10 tysięcy złotych. Już wtedy urzędnicy zapewniali mnie, że w przypadku spełnienia wszystkich wymogów formalnych dopłatę otrzymam do końca roku. Tak się jednak nie stało, za to już w 2018 roku otrzymałam informację, że muszę dostarczyć jeszcze do magistratu zaświadczenie z zakładu kominiarskiego, że zdemontowałam stary piec. Oczywiście i ten wymóg został przeze mnie spełniony - opowiada.

- Trzy tygodnie temu w mediach zauważyłam informację, że Urząd Miasta uzyskał pieniądze na dopłaty dla mieszkańców – kontynuuje pani Anna. - Jako, że przez kolejne dni nie dostałam żadnego pisma, gdzie i kiedy mogę się zgłosić po pieniądze udałam się do magistratu. Tam urzędniczka potwierdziła, że Miasto dostało środki na dopłaty, lecz jednocześnie dodała, że otrzymam je dopiero w czerwcu. Nie rozumiem z czego wynika ta opieszałość urzędu – mówi Czytelniczka.

Jak tłumaczy zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, termin wypłaty pieniędzy w ramach dopłat nie jest zależny od Urzędu Miasta lecz jest wynikiem ustaleń z Urzędem Marszałkowskim. - Na realizację programu dopłat otrzymaliśmy pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska – mówi J. Łużniak. - Teraz musimy tę pożyczkę przeliczyć na dopłaty dla poszczególnych wnioskodawców, a te operacje siłą rzeczy muszą trochę potrwać – wyjaśnia zastępca prezydenta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
854
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group