Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 6271
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Czytelnicy: Gmina Mysłakowice tonie w śmieciach

Czwartek, 11 sierpnia 2016, 8:11
Aktualizacja: 19:15
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Mysłakowice: Czytelnicy: Gmina Mysłakowice tonie w śmieciach
Fot. Czytelnicy
Z taką informacją zadzwonili do nas mieszkańcy gminy Mysłakowice, którzy skarżą się, że od początku sierpnia nikt nie odebrał od nich odpadów i nie przekazał aktualnego harmonogramu ich odbioru. – Toniemy w śmieciach, które walają się obok kubłów, są roznoszone przez psy i koty, a do tego gniją, śmierdzą i wylęga się w nich wszelka zaraza – mówią nasi Czytelnicy, którzy przesłali zdjęcia.

Zdaniem mieszkańców problem pojawił się wraz ze zmianą odbiorcy odpadów. Do końca lipca śmieci odbierało konsorcjum firm Simeko i MPGK z Jeleniej Góry. – W związku z tym, że skończyła nam się umowa z tym wykonawcą, a koszt zadania przewyższał 30 tys. euro, musieliśmy ogłosić nowy przetarg, który wygrało Karkonoskie Centrum Gospodarki Odpadami – wyjaśnia Joanna Osińska, sekretarz Gminy Mysłakowice. – Dla nas oczywiście wygodniej byłoby mieć stałego odbiorcę i niczego nie zmieniać, ale prawo jest prawem i w przetargu wygrywa ten, kto da najniższą cenę. Nowy wykonawca wziął sobie podwykonawcę, który odbiera odpady również z innych okolicznych gmin, dlatego zmienił dotychczasowy harmonogram i dostosował go pod swój wolny czas. Aktualny harmonogram został w lipcu wywieszony na stronie internetowej gminy, a także na stronie facebooka gminy. Rozmawiałam z tym podwykonawcą, który twierdzi, że na bieżąco odbiera odpady, ale poprzedni wykonawca pozostawił po sobie nieporządek, co trzeba teraz posprzątać. Oczywiście sprawdzimy to, bo co miesiąc dostajemy protokół z wykonania usługi, ale nie wiem, czy będziemy w stanie na jego postawie wykazać, czy rzeczywiście tak było – dodaje Joanna Osińska.

Obecnie, jak tłumaczy sekretarz gminy, sukcesywnie śmieci są odbierane. – W ostatnich dniach odpady zostały już zabrane z Łomnicy, Kostrzycy, Bukowca, Gruszkowa, Karpnik, Krogulca i części Mysłakowic – wymienia Joanna Osińska. – Do końca tego tygodnia opróżnione zostaną pojemniki w pozostałych miejscach i ze wszystkich ulic Mysłakowic. Wraz z odbiorem odpadów wykonawca przekazuje też nowy harmonogram. Jest to trudny okres przejściowy, dlatego przepraszamy naszych mieszkańców za te niedogodności i prosimy o odrobinę wyrozumiałości i cierpliwości – dodaje sekretarz gminy.

Umowa na odbiór odpadów została podpisana z nowym wykonawcą do końca stycznia 2017 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group