Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 3687
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelnicy: Gdzie się podziała cieplicka Marysieńka?

Czwartek, 23 maja 2013, 8:39
Aktualizacja: Piątek, 24 maja 2013, 6:39
Autor: Angela
Jelenia Góra: Czytelnicy: Gdzie się podziała cieplicka Marysieńka?
Fot. Archiwum
Takie pytanie już wielokrotnie zadawali nam nasi Czytelnicy, zatroskani o los rzeźby pochodzącej z lat 60. XX wieku, wykonanej wg. projektu Stanisława Brodziaka, a znanej z cieplickiej fontanny w Parku Zdrojowym. – Podczas rewitalizacji została ona usunięta i ślad po niej zaginął – mówią nasi Czytelnicy.

Przez lata rzeźba była ozdobą skwerku z fontanną. Po rozpoczęciu rewitalizacji parku była widziana przy przenośnej toalecie. Jak widać na zdjęciu, jej stan nie był najlepszy.

- Dlatego rzeźba została zabrana z Parku Zdrojowego i obecnie jest przechowywana w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Cieplicach. Czeka tam na to, aż będą pieniądze, by poddać ją renowacji – mówi Jolanta Piasecka- Nowak, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych UM w Jeleniej Górze. – Problem z renowacją rzeźby polega jednak nie tylko na braku środków. Rzeźba jest wykonana z żeliwnego odlewu, przez co przywrócenie jej do pierwotnego stanu jest bardzo trudne – dodaje naczelnik.

Póki co, nie zrobiono żadnych kosztorysów, które określiłyby ile pochłonie renowacja Marysieńki. Nie podjęto też decyzji, gdzie i kiedy ponownie zacznie ona cieszyć oczy mieszkańców i turystów. Jednym z pomysłów jest ustawienie jej w Parku Norweskim. Czy tak się stanie? Czas pokaże.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group