• Poniedziałek, 17 lutego 2020
  • Godz. 8:26
  • Imieniny: Aleksego, Łukasza, Zbigniewa
  • Czytających: 3453
  • Zalogowanych: 6
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Czytaniem zdobywa dziecięce serca

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Wtorek, 22 marca 2011, 8:09
Aktualizacja: 8:12
Autor: Angela
Fot. Organizatorzy
Ryszard Kiełek, wolontariusz, który od lat aktywnie włącza się w ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”, odwiedził kolejne szkoły. Tym razem opowiastkami i wierszami rozbudzał wyobraźnię uczniów ze Szklarskiej Poręby i Miłkowa.

Zwany przez dzieci Wujciem Rysiem, pan Ryszard otarł ostatnio do Szkoły Podstawowej nr 1 w Szklarskiej Porębie. Bajki, opowiadania i wiersze, również regionalnych autorów, czytał w klasach I - III. Choć pan Ryszard był tam po raz pierwszy, reakcja dzieci była godna pozazdroszczenia.

– Nasze dzieci były oczarowane panem Ryszardem. Z zainteresowaniem słuchały wszystkie maluchy, a na koniec wręczyły panu Ryszardowi podziękowania. Wierzymy, że tym jednym spotkaniu się nie skończy ta współpraca, bo reakcje dzieci są naprawdę niesamowite – mówi Ewa Sobczak, sekretarz szkoły.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Miłkowie natomiast nie chciały „Wujcia Rysia” wypuścić z klas. Prosiły o kolejne wiersze i opowieści. – Dla takich chwil naprawdę warto żyć – podsumował Ryszard Kiełek, wolontariusz i Kawaler Orderu Uśmiechu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

Piipi Jelonkowa 22-03-2011 12:57
.. bo czytanie jest jak Dobra Wrozka !.. ktora potrafi oczarowac *ucho serduszka !
~ 22-03-2011 18:31
Pan Ryszard jest niesamowity! Ma tyle serca i zrozumienia dla dzieci, młodzieży. Swą dobrocią, wielkodusznością i bezinteresownością skutecznie zaraża dzieciaki i dorosłych... świat byłby piękniejszy, gdyby takich ludzi było więcej
~szkola malgo 24-03-2011 11:02
Pan Ryszard Kiełek to wielki przyjaciel dzieci i młodzieży z Sanatorium "Małgosia" w Cieplicach.Bardzo wrażliwy człowiek, który zawsze bezinteresownie znajdzie czas, aby spotkać się z chorymi dziećmi, porozmawiać z nimi, wesprzeć w zmaganiu się z chorobą, poczytać ulubione lektury. Osobowość, która rozsiewa wokół siebie dobro!!! Dzieci, Nauczyciele i Dyrekcja z ZSPiG w Szpitalu"Uzdrowiska Cieplice"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group