Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 7393
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Czytaniem zdobywa dziecięce serca

Wtorek, 22 marca 2011, 8:09
Aktualizacja: 8:12
Autor: Angela
REGION JELENIOGÓRSKI: Czytaniem zdobywa dziecięce serca
Fot. Organizatorzy
Ryszard Kiełek, wolontariusz, który od lat aktywnie włącza się w ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”, odwiedził kolejne szkoły. Tym razem opowiastkami i wierszami rozbudzał wyobraźnię uczniów ze Szklarskiej Poręby i Miłkowa.

Zwany przez dzieci Wujciem Rysiem, pan Ryszard otarł ostatnio do Szkoły Podstawowej nr 1 w Szklarskiej Porębie. Bajki, opowiadania i wiersze, również regionalnych autorów, czytał w klasach I - III. Choć pan Ryszard był tam po raz pierwszy, reakcja dzieci była godna pozazdroszczenia.

– Nasze dzieci były oczarowane panem Ryszardem. Z zainteresowaniem słuchały wszystkie maluchy, a na koniec wręczyły panu Ryszardowi podziękowania. Wierzymy, że tym jednym spotkaniu się nie skończy ta współpraca, bo reakcje dzieci są naprawdę niesamowite – mówi Ewa Sobczak, sekretarz szkoły.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Miłkowie natomiast nie chciały „Wujcia Rysia” wypuścić z klas. Prosiły o kolejne wiersze i opowieści. – Dla takich chwil naprawdę warto żyć – podsumował Ryszard Kiełek, wolontariusz i Kawaler Orderu Uśmiechu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group