Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7779
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czym skorupka za młodu

Środa, 14 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 14 marca 2007, 10:01
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Czym skorupka za młodu
Fot. SM
Strażnicy miejscy uczą przedszkolne dzieci zasad bezpieczeństwa. Dzięki temu jest mniej wypadków z udziałem najmłodszych.

„Bezpieczny przedszkolak”: pod takim hasłem rozpoczął się cykl spotkań funkcjonariuszy straży miejskiej z najmłodszymi jeleniogórzanami.
– Szczególnie ważne jest przechodzenie na drugą stronę ulicy – wyjaśnia mł. insp. Grzegorz Rybarczyk, rzecznik prasowy SM.

Strażnicy nie tylko prezentowali wygląd znaków. Udzielili praktycznej lekcji, o której często zapominają nawet dorośli jeleniogórzanie. – Najpierw patrzymy w lewo, potem w prawo i znowu w lewo i możemy bezpiecznie przechodzić – usłyszeliśmy.

Organizatorzy akcji podkreślają, że dzieci, które przechodzą przez jezdnię z rodzicami, nie przywiązują uwagi do zasad bezpieczeństwa.
Naśladują rodziców, którzy jezdnie pokonują szybko i chaotycznie z uwagi na pośpiech i ciągły brak czasu.

Akcja „Bezpieczny Przedszkolak” to nie tylko prelekcje z zakresu ruchu drogowego.
Strażnicy miejscy przekazują także wiadomości, jak należy postępować, aby czuć się bezpiecznie. – Dzieci mają różne pomysły, aby sobie urozmaicić życie będąc samym w domu. Pomysły takie kończą się tragicznie a w wielu przypadkach utratą zdrowia. Wkładanie metalowych przedmiotów do gniazdek elektrycznych, zaglądanie do piekarnika, gdy piecze się ciasto, ściąganie gorących rzeczy, gdy coś się gotuje na kuchni czy też wyglądanie przez okno – wylicza G. Rybarczyk.

Satysfakcją dla straży miejskiej są statystyki. Od czasu prowadzenia takich prewencyjnych działań w szkołach i przedszkolach praktycznie nie odnotowuje się wypadków z udziałem najmłodszych jeleniogórzan.
Akcja potrwa do końca roku szkolnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group