Sobota, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5908
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czym skorupka za młodu

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 14 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 14 marca 2007, 10:01
Autor: TEJO
Fot. SM
Strażnicy miejscy uczą przedszkolne dzieci zasad bezpieczeństwa. Dzięki temu jest mniej wypadków z udziałem najmłodszych.

„Bezpieczny przedszkolak”: pod takim hasłem rozpoczął się cykl spotkań funkcjonariuszy straży miejskiej z najmłodszymi jeleniogórzanami.
– Szczególnie ważne jest przechodzenie na drugą stronę ulicy – wyjaśnia mł. insp. Grzegorz Rybarczyk, rzecznik prasowy SM.

Strażnicy nie tylko prezentowali wygląd znaków. Udzielili praktycznej lekcji, o której często zapominają nawet dorośli jeleniogórzanie. – Najpierw patrzymy w lewo, potem w prawo i znowu w lewo i możemy bezpiecznie przechodzić – usłyszeliśmy.

Organizatorzy akcji podkreślają, że dzieci, które przechodzą przez jezdnię z rodzicami, nie przywiązują uwagi do zasad bezpieczeństwa.
Naśladują rodziców, którzy jezdnie pokonują szybko i chaotycznie z uwagi na pośpiech i ciągły brak czasu.

Akcja „Bezpieczny Przedszkolak” to nie tylko prelekcje z zakresu ruchu drogowego.
Strażnicy miejscy przekazują także wiadomości, jak należy postępować, aby czuć się bezpiecznie. – Dzieci mają różne pomysły, aby sobie urozmaicić życie będąc samym w domu. Pomysły takie kończą się tragicznie a w wielu przypadkach utratą zdrowia. Wkładanie metalowych przedmiotów do gniazdek elektrycznych, zaglądanie do piekarnika, gdy piecze się ciasto, ściąganie gorących rzeczy, gdy coś się gotuje na kuchni czy też wyglądanie przez okno – wylicza G. Rybarczyk.

Satysfakcją dla straży miejskiej są statystyki. Od czasu prowadzenia takich prewencyjnych działań w szkołach i przedszkolach praktycznie nie odnotowuje się wypadków z udziałem najmłodszych jeleniogórzan.
Akcja potrwa do końca roku szkolnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz

~Brawa 14-03-2007 9:39
dla Straży Miejskiej. Dzieciaki są szczęśliwe. Rodzice zadowoleni. A teraz... .... dajcie im popalić swoimi komentarzami. Wy. Co przy każdej zdarzającej okazji piszecie zlikwidować, nic nie robią, bzdurne interwencje, jeżdżą autami......
~Uważny obserwator 14-03-2007 10:17
Do brawa! Przyłączam się do braw, a co do dalszej części nie będziesz musiał długo czekać. To przecież zupełnie zrozumiałe,że co niektórzy muszą się dowartościować poprzez dokopanie komuś innemu. Co się dziwisz, mogą to zrobić bezkarnie, bo anonimowo,na ulicy w bezpośrednim spotkaniu nie byliby tacy odważni. Radzę się nie przejmować i dalej robić swoje. popierają Wasv wszyscy Ci co chcą porządku i ładu wokół siebie, a Wy właśnie to zapewniacie. No i rozpętałem dyskusję. Pozdrawiam.
~Bodzio 14-03-2007 11:17
Może wreszcie zaczną normalnie pracować a nie udawać razem z Panem Rybarczykiem wielkich niezastąpionych cwaniaków!!!!Bo do tej pory to niewiem za co brali pieniadze?????????????
~no... 14-03-2007 11:44
... i mamy krytyke
~krytykant 14-03-2007 14:11
Zrobili sobie ładne zdjęcie, moze jeszcze dadzą dzieciakom po kamizelce- i to by było na tyle. To nie może być jakieś jednorazowe spotkanie, to powiniem być cały cykl! TAK JAK TO OBIECYWALI! w szkole mojego dziecka, we wrześniu pan Rybarczyk naobiecywał podczas spotkania z rodzicami pierwszoklasistów gruszki na wierzbie, że co tydzień będą spotkania ze strażą miejską, lekcje w terenie itd. I co ? I NIC.
~traper 14-03-2007 16:40
niezla z tej pani strazniczka :)
~Do Brawo 14-03-2007 17:16
Ile lat juz pracujesz w SM ? Dowartościowujesz się nw ten sposób czy jak ?
~J23 14-03-2007 17:26
Zlikwidować SM a pieniądze albo na policie lub dla ubogich !!!!!
~Gacek 14-03-2007 19:33
Nigdy tych Strażników nie widziałem na ulicy. Czy Oni są z Jeleniej czy tylko zajmują ciepłe posadki nie mające nic wspólnego z Pracą Strażnika ?
~do brawo 14-03-2007 19:34
Ile pracyjesz w SM ?
~SM KILLER 14-03-2007 20:16
"Inteligencja" po zawodowie za nauczanie sie bierze.Na ulice- asfaltu pilnowac,zeby nie zwineli.
~do 17.16 14-03-2007 20:51
Móc anonimowo dokopać innym - w tym wypadku Straży Miejskiej Tak, w ten sposób ty się dowartościowujesz.Już cię widzę małego obślinionego zaszczutego nieśmiałego bojącego sie ludzi tak bardzo pragnącego być kimś innym nawet strażnikiem. Tylko, że może musiałbyś pracować z ludźmi. Szok jak byś sobie poradził nawet z tymi przedszkolakami nie daj Boże któryś by cię o coś zapytał przecież całe dnie spędzasz przy klawiaturze komputera bawią się w prawdziwe życie grając w Simsy, a w przerwach na siusiu wracając do kompa strzelisz kilka komentarzy jak prawdziwy twardziel. Nie pracuje w straży. Mam dziecko w jednym z przedszkoli w którym takie akcje były prowadzone. Kiedyś jak dorośniesz może będziesz miał żonę/ męża prawdziwych nie tych z komputera to zrozumiesz.
~gl0dny 14-03-2007 21:43
To bardzo dobra inicjatywa ze strony SM - jak bylem maly, to pamietam jak do szkoly przychodzil jeszcze milicjant i uczyl nas ruchu drogowego - nawet szkola umozliwiala wyrobienie karty rowerowej! Ale mysle ze SM tez jest z prawem ruchu na bakier - wystarczy spojrzec codziennie, co sie dzieje na pijarskiej obok piekarni - mimo zakazu postoju, straznicy przechodza codziennie i ani razu nie zalozyli tam klamerki...
~Uważny obserwator 14-03-2007 21:53
No i nie zawiedliście mnie - mam na myśli etatowych krytykantów Straży Miejskiej. Jesteście trochę monotematyczni w swojej krytyce - stale te same teksty - zajmują ciepłe posadki, za co biorą pieniądze, wożą 4 litery, zlikwidować straż i dalej w tym stylu. Wyśilcie się trochę. Do Killera: Rozumiem,że legitymujesz się dyplomem wyższej uczelni, dlatego mam propozycję, aby pan Rybarczyk zaprosił tak wybitną osobistość na następne spotkanie z dziećmi. Zadbaż o właściwy poziom nauczania w przedszkolu, bo faktycznie jak piszesz "inteligencja po zawodowie" nie powinna tego robić. A tak poza tym ciepłe posadki co jakiś czas czekają w Straży Miejskiej. Takie orły jak wy chyba przejdą testy - w "gębie" w każdym bądź razie jesteście mocni. Do Bodzia: Strażnicy pracują, a Ty co przed komputerem? szkoła?, czy bezrobotny u mamusi na garnuszku?.
~Piotr 14-03-2007 21:58
Nie przejmujcie się tymi idiotycznymi komentarzami, pewnie to "naukowcy" po praniu mózgu wydalają na forum Jelonki toksyny pokampanijne jednego z ugrupowań Krainy Muminków. Ale tak to już w tym niestabilnym psychicznie kraju jest, że fora ogólnodostępne gromadzą na swoich łamach różnego rodzaju d...ntów. W normalnym kraju jest od tego psychoa...lityk lub psychiatra, jeśli przypadłość ma charakter chroniczny. W Polsce wchodzi się na forum i wylewa się całą nagromadzoną gorycz- taka terapia. 20:16,19:34,19:33,17:26,17:16, itp. muszą mieć niedobór dopaminy w mózgu, a po publikacji czują się lepiej. O czym to świadczy? No jest to bardzo proste. Straż Miejska oprócz zadań porządkowych, kontrolnych, profilaktycznych, itp. pełni też funkcję psychoterapeutyczną i dowartościowującą. Osobnicy korzystający z sesji za pomocą internetu, odczuwają po napisaniu dewiacyjnego komentarza pewnego rodzaju komfort, są z tego dumni, czują się dowartościowani. Podobnie jak pewien pacjent który się moczył w nocy i przez to cały dzień chodził zestresowany. Po kilku sesjach terapeutycznych , co prawda nie przestał się moczyć ale był z tego dumny. Dlatego nie przejmujcie się strażnicy dewiacjami społecznymi tylko róbcie swoje. Bezpodstawna krytyka posiada wartość terapeutyczną i jest czynnością społecznie użyteczną. Dzięki tej roli osobnicy, którzy na codzień publicznie robią w spodnie, tak samo jak ten który się moczył, mogą być z tego dumni. Tak więc do krytyki panowie i panie.Bądzcie z tego dumni.
~Przedszkolanka 14-03-2007 22:46
Dzieci były zachwycone, serdecznie dziękujemy i zapraszamy do nas znou.
~jelgór 15-03-2007 15:15
A my zapraszamy na ulicę do prawdziwej roboty. Koło handłówki wyrostki papierosy palą i klną, może ich straż poedukuje troszeczkę?
~Do jelgór 16-03-2007 0:01
A w przedszkolu to nie prawdziwa robota? Edukację młodzieży trzeba zacząć od przedszkola, bo tych koło handlówki już się raczej nie wyedukuje.Pretensje kieruj do ich rodziców, bo oni są od wychowywania, a straż miejska lepiej niech zajmuje się pilnowaniem porządku. Swoją drogą ciebie chyba straż kiedyś za coś ukarała, bo bez względu na okoliczności zawsze się ich czepiasz.A może sam zwrócisz uwagę małolatom,że palenie szkodzi,a przeklinanie nie jest w modzie. Może cię posłuchają - odwaliłbyś wtedy kawał prawdziwej roboty.
~Do"jelgor" 16-03-2007 1:05
Czy jelgor to taki wspolczesny Ruebezahl?
~jelgór 16-03-2007 16:16
Ja nie mam instrumentów do wywierania wpływu. Jak mi podatnicy kupią mundur, pałkę, służbowe auto z sygnałem i dadzą kompana do pomocy oraz bloczek mandatowy, to się ośmielę. Ale wybacz, na razie to jest rola tych, co takie instrumenty mają, którym za to płacimy. Ale SM nie chce zmierzyć się z tym problemem, co jest dla mnie dowodem zbędności i niewydolności tej formacji. A w ogóle to lepiej płacić nauczycielom niż podwójnie nauczycielom i strażnikom za tą samą lekcję. Akurat aby uczyć dzieci o tym jak przechodzić przez ulicę, pedagodzy nie muszą korzystać z porad specjalistów. Nie ogłupiajmy się nawzajem!
~do jelgór 16-03-2007 21:39
Uważasz ,że młodzież można wychować tylko za pomocą instrumentów typu pałka czy bloczek mandatowy? Ąl mi ciebie jeśli nie znasz innych metod wychowawczych. No i dalej nie odpowiedziałeś na pytanie (jakiego rodzaju instrumentu nacisku użyła straż miejska w twoim przypadku.) A akcja z wizytami w przedszkolu jest w porządku. Moja córka była bardzo zadowolona, inne dzieci też. Więc nie rozumiem o co ci chodzi.Chcesz,żeby rzecznik prasowy Straży Miejskiej patrolował ulice? Chyba trochę przesadzasz.
~jelgór 17-03-2007 12:17
SM idzie po najmniejszej linii oporu. Bierze się za to, co przynosi dobry PR. Niech się weźmie za sprawy trudne, kiedy można w pysk dostać, a nie kwiatki od wdzięcznych dzieciaczków. Mnie SM się nigdy nie czepiła- nie łamię prawa, co w tym niezwykłego. Jestem tylko przeciw marnotrawieniu publicznych funduszy na takie kuriozalne akcje, które podrażają koszt edukacji. Jak widać, twoje psychologiczne podejście jest trochę - łagodnie mówiąc- zawodne.
~Do jelgór 18-03-2007 9:46
Stary przestań ściemniać. Kogo chcesz nabrać na te teksty o przestrzeganiu prawa i trosce o marnotrawienie publicznych funduszy. Gdzie widzisz marnotrawienie publicznych funduszy w prezentowanym wyżej działaniu straży miejskiej z udziałem jej rzecznika. Na cukierki dla dzieci za dużo twoim zdaniem wydali?, inne swoje obowiązki zaniedbali? Jeśli nie wiesz jakie ma obowiązki służbowe rzecznik straży miejskiej to udaj się do ich siedziby i poproś o możliwość zapoznania się z nimi. A wogóle szkoda, że brak ci cywilnej odwagi, żeby nam powiedzieć o co ci tak naprawdę chodzi? Chcesz parkować gdzie ty chcesz, a nie tam gdzie można, chcesz bezkarnie brudzić, zaśmiecać miasto, lubisz zadymy?ćpasz, pijesz i awanturujesz się? czy może jeszcze coś innego. Masz prawo mieć własne zdanie na temat działalności straży miejskiej - ale nie dorabiaj do tego ideologi.I to by było na tyle w tym temacie.
~Do jelgór i uważny obserwator 19-03-2007 23:01
Do jelgór: Popieram Cię w 100 % SM zosatała powołana aby wspomóc Policje i żeby zajmowała się drobnymi wykroczeniami, a nie nauczaniem przedszkolaków albo jeżdzeniem za granice i integrowaniem się z Cz=echami. Na ulice i pracować , a jak się boją lub nie potrafią to pozwalniać !!! Do uważny obserwator: A ja zauważyłem że więcej jest tekstów cukrujących SM i po sposobie pisania zauważyłem że to pisze jedna i ta sama osoba.....może to TY ?
~uważny obserwator 20-03-2007 12:55
Dotyczy wypowiedzi z 23:01z dnia 19.03.07 Nigdy nie "cukrowałem" ani nie zamierzam "cukrować" SM. Denerwuje mnie po prostu krytykanctwo, a nie krytyka. Tak należy nazwać negatywne opinie o straży krytykujące wszystko i zawsze. Można odnieść wrażenie,że internautom chodzi jedynie o "dokopanie" wszystkiemu co ze strażą miejską jest związane.Jeżeli strażnicy gdzieś są to krytykanci pytają "co tam straż robiła", jeżeli coś się gdzieś stało to pytanie brzmi "gdzie jest straż miejska, za co bierze pieniądze itd"Moim zdaniem( i nie tylko moim) krytykanctwo uprawiają osoby, które zostały przez Straż Miejską ukarane za nieprzestrzeganie przepisów i jest to z ich strony forma zemsty. Gdyby byli częściej karani przez policję( której niestety na ulicach brakuje) "ujadaliby" zamiast na straż na policję.Chodzi mi o to,że nie zawsze musi się wszystkim wszystko podobać, ale jeśli niepodoba się nic to warto się zastanowić gdzie tkwi przyczyna.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group