Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8265
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Czy znajdą się pieniądze na rozbiórkę ruiny?

Środa, 29 września 2010, 11:45
Aktualizacja: 11:48
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Czy znajdą się pieniądze na rozbiórkę ruiny?
Fot. Angela
Od kilku lat okoliczni mieszkańcy, właściciele lokali użytkowych oraz przechodnie skarżą się na odpadający tynk i elementy z nieużytkowanego budynku przy ulicy Sudeckiej. Obiekt należy do jeleniogórskiego teatru. Miał być rozebrany minionego lata, jednak wyłaniani w drodze przetargu wykonawcy chcieli więcej pieniędzy niż proponowało miasto. Dzisiaj prezydent zadecyduje czy dołoży brakującą kwotę.

Problem odpadającego tynku z budynku, który na pierwszy rzut oka może wydawać się błahy, w rzeczywistości utrudnia życie wielu ludzi. Najbardziej cierpią na tym lokalni przedsiębiorcy, którzy nieopodal prowadzą działalność gospodarczą. To oni monitorują sprawę i pytają, dlaczego coś, co powinno być załatwione już dawno, utknęło w martwym punkcie?
- Niejednokrotnie przychodzili do nas nasi klienci z pretensjami, że odpadający od tego budynku tynk spadł im na głowę czy samochód. Przychodzą do nas również okoliczni mieszkańcy oraz przechodnie, którzy liczą, że coś z tym zrobimy. Interweniowaliśmy już w tej sprawie w teatrze i w urzędzie miasta. Obiecano nam, że budynek zostanie rozebrany latem. Jest już jesień, a budynek w dalszym ciągu stoi i straszy – mówią właściciele lokali użytkowych, którzy nie chcą ujawniać swoich danych.

Dyrektor Teatru im. C. K. Norwida, Bogdan Koca zapewnia, że rozbiórka ma dojść do skutku jeszcze przed zimą. Andrzej Reut dodaje, że obecnie budynek w miarę możliwości zabezpieczono, a to, kiedy zostanie on rozebrany zależy od urzędu miasta.

- Ogłosiliśmy już dwa przetargi na to zadanie, ale okazało się, że przeznaczone przez miasto pieniądze na ten cel są za małe. Najniższe ceny ofert sięgały około 29 tys. zł. Miasto na ten cel przeznaczyło 20 tys. zł. Na początku września br. złożyliśmy pismo z prośbą o przekazanie nam brakującej kwoty. Nie otrzymaliśmy w tym temacie żadnej odpowiedzi. Liczymy jednak, że decyzja będzie pozytywna. Kiedy brakujące pieniądze do nas trafią, natychmiast wyłonimy wykonawcę już drogą pozaprzetargową, bo taką możliwość po dwóch unieważnionych przetargach daje nam prawo. Wówczas moglibyśmy przystąpić do rozbiórki – mówi Andrzej Reut, kierownik administracyjny Teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze.

Zastępca prezydenta Jerzy Lenard mówi, że decyzja w tej sprawie ma zapaść dzisiaj na posiedzeniu prezydenta. Wówczas prezydent najprawdopodobniej podpisze zgodę na przekazanie brakującej kwoty. Wiceszef miasta zapewnia, że mieszkańcy pozbędą się kłopotliwego i niebezpiecznego budynku jeszcze w tym roku przed zimą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1291
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group