Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8642
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Czy wyładnieją niektóre brzydkie zakątki naszego miasta?

Poniedziałek, 19 marca 2012, 7:51
Aktualizacja: Wtorek, 20 marca 2012, 7:53
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Czy wyładnieją niektóre brzydkie zakątki naszego miasta?
Fot. RED
Sześć jeleniogórskich wniosków przeszło pozytywnie ocenę formalną na dofinansowanie w ramach programu „Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich na terenie Dolnego Śląska”. Miasto ma szansę na pozyskanie pieniędzy na przebudowę stadionu przy ul. Złotniczej, budowę hali przy „Mechaniku”, renowację budynków i przebudowę jezdni Osiedla Robotniczego i inne inwestycje.

W ramach programu „Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich w miastach powyżej 10 tysięcy mieszkańców wpłynęło 10 projektów, które poddano ocenie formalnej. Odrzucono tylko jeden z nich. Sześć wniosków złożyła Jelenia Góra.

Trwająca przebudowa stadionu przy ul. Złotniczej kosztować ma ponad 16,5 mln zł, z czego dofinansowanie ma wynieść 5 mln zł. Za budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych Mechanik trzeba będzie zapłacić około 5,6 mln zł. Miasto może liczyć na dofinansowanie w kwocie prawie 2,4 mln zł. W pozytywnie ocenionych wnioskach znalazła się również renowacja budynków przy Osiedlu Robtniczym 11, 13 i 15, na co potrzebna jest kwota ponad 527 tys. zł, z czego dofinansowanie to ponad 277 tys. zł oraz renowacja budynków przy ul. Złotniczej (kamienice nr 1,3, 5, 9). Koszt tej inwestycji jest szacowany na ponad 636 tys. zł, z  czego dofinansowanie to około 380 tys. zł.

Pozytywną ocenę otrzymał również wniosek na budowę boisk wielofunkcyjnych przy Gimnazjum nr 3  przy ul. Grunwaldzkiej. Wartość tego zadania szacuje się na 589 tys. zł, z czego dofinansowanie mogłoby wynieść niemal 354 tys. zł. Ostatnim z zadań jest przebudowa ulicy Osiedla Robotniczego, której koszt szacuje się na 3 mln 621, z czego dofinansowanie wyniesie niemal milion złotych.

Wnioski, które spełniły wszystkie wymogi formalne, zostały przekazane do oceny merytorycznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group