Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 5073
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Czy wójt gra fair? – stanowisko Miłosza Kamińskiego

Piątek, 12 października 2018, 6:26
Aktualizacja: Sobota, 13 października 2018, 7:20
Autor: WAC
Po publikacji artykułu "Czy wójt gra fair?" otrzymaliśmy wczoraj (11.10) stanowisko w tej sprawie sekretarza gminy Janowice Wielkie Miłosza Kamińskiego, które publikujemy poniżej.

" W relacji redaktora WAC w Jelonce pt. „Czy Wójt gra fair?” zamieszczonej w dniu dzisiejszym (11 października) są niedomówienia, które wynikają z oparcia się wyłącznie na relacji przedstawiciela Komitetu Wyborczego Wyborców Anity Pawłowicz. Komitet ten ma swojego kandydata na Wójta i to być może tłumaczy jego interpretację rzeczywistości, jednak czytelnicy zostali pozbawieni możliwości zapoznania się z relacją drugiej strony. Opisana przez Jelonkę sytuacja wyglądała tak, że wspomniany Komitet wskazał daty czterech spotkań, o które wnioskował (od 23 do 26 października), a po 7 dniach dokonał korekty terminów i jednocześnie zażądał natychmiastowej reakcji Urzędu. Sprawa została załatwiona pozytywnie dla tego komitetu w ciągu kolejnych 2 dni, mimo mojej nieobecności urlopowej w tym czasie. To prawda, że 10 października w odstępie 1 godziny, w nawale licznych pism ww. komitetu miała miejsce również moja pomyłka dotycząca rezerwacji jednej z sal, ale tego samego dnia po kilku godzinach (po godz. 18-ej) błąd został skorygowany, ww. komitet poinformowany i przeproszony, a sprawa zakończyła się zgodnie z jego oczekiwaniami, ku satysfakcji obu stron! Z nieznanych mi powodów redaktor pisząc dnia następnego artykuł, nie wspomniał o pozytywnym zakończeniu sprawy.

W tej sytuacji sposób reakcji Urzędu, którego mam zaszczyt być pracownikiem na oczekiwania komitetów wyborczych zasługuje raczej na uznanie niż na potępienie i nie widzę merytorycznych powodów, dla których zainteresowano redakcję. Kończąc, dodam, że sprawa nie ma nic wspólnego z Wójtem p. K. Kowalskim, gdyż on z powodu wielu ważnych obowiązków służbowych nie zajmuje się osobiście ustalaniem terminów najemców w licznych salach gminnych. Stąd też odpowiedź na tytułowe pytanie redaktora jest w moim przekonaniu oczywista: tak, Wójt gra fair, gdyż w Gminie obowiązuje zasada równości dostępu do sal gminnych w celu spotkań z wyborcami i komitety z tej możliwości chętnie korzystają, do czego zresztą gorąco zapraszam. Spotkania wszystkich zainteresowanych komitetów odbędą się więc w salach gminnych w przyszłym tygodniu, a terminy wynajmu w wyniku ustalenia nie będą ze sobą kolidować, co jest jasne już od wczoraj – to jest przed ukazaniem się artykułu w Jelonce. Pozdrawiam serdecznie redakcję i czytelników!

Twoja reakcja na artykuł?

32
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (58)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group