Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 2490
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czy Termy Cieplickie zasługują na miano Top Inwestycji?

Niedziela, 20 kwietnia 2014, 8:18
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 kwietnia 2014, 8:44
Autor: EEC
Jelenia Góra: Czy Termy Cieplickie zasługują na miano Top Inwestycji?
Fot. EEC
Termy Cieplickie to jedna z dwudziestu inwestycji nominowanych w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2014. Głosowanie internautów trwa do 30 kwietnia br. Wręczenie nagród nastąpi podczas VI Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress – EEC) w Katowicach.

Konkurs Top Inwestycje Komunalne 2014 to inicjatywa organizatora Europejskiego Kongresu Gospodarczego oraz redakcji serwisu Portalsamorzadowy.pl. Konkurs ma na celu wskazanie wśród inwestycji komunalnych z całego kraju najlepszych praktyk i sukcesów osiągniętych dzięki odważnym, prorozwojowym decyzjom dla gospodarki, regionu i mieszkańców.

Jednym z nominowanych przez Radę Konsultacyjną projektów są Termy Cieplickie – Dolnośląskie Centrum Rekreacji Wodnej. W ramach inwestycji zbudowano kompleks basenowo-rekreacyjny na jednym ze zdegradowanych przez przemysł terenów w bezpośrednim sąsiedztwie parków uzdrowiskowych, wykorzystujący zasoby wód termalnych. Realizacja przedsięwzięcia umożliwiła nie tylko rewitalizację obszaru, ale również przystosowanie go do pełnienia funkcji uzdrowiskowo-rekreacyjnych. Inwestycja kosztowała 65 mln zł, w tym dofinansowanie unijne wyniosło 17,5 mln zł. Obiekt został oddany do użytku w lutym 2014 r., a inwestorem było Miasto Jelenia Góra.

Głównymi kryteriami konkursu, którymi kierują się członkowie Rady Konsultacyjnej, są m.in.: efekt prorozwojowy inwestycji, jej rozmach w odniesieniu do budżetu i możliwości samorządu, walory estetyczne, funkcjonalność, nowatorstwo, współpraca z lokalną społecznością na etapie projektowania, montaż finansowy.

Głosami Rady Konsultacyjnej nagrodzonych zostanie maksimum dziesięć inwestycji komunalnych z całej Polski, prowadzonych przez samorządy lub podmioty, w których mają one udziały, ewentualnie realizowanych przez prywatne spółki, które po prywatyzacji wykonują zadania władzy lokalnej. Obiekt, który zwycięży w plebiscycie internetowym, otrzyma nagrodę specjalną od czytelników Portalusamorzadowego.pl.

Wręczenie nagród Top Inwestycje Komunalne 2014 odbędzie się podczas VI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Więcej informacji o konkursie Top Inwestycje Komunalne 2014: Rafał Kerger, redaktor naczelny, Portalsamorzadowy.pl, +48 32 209 13 03 w. 103, rafal.kerger@portalsamorzadowy.pl
http://www.portalsamorzadowy.pl/serwis/top-inwestycje-komunalne-2014/
Lista nominowanych projektów: http://www.portalsamorzadowy.pl/serwis/top-inwestycje-komunalne-2014/nominacje/

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (79)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group