Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7349
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Czy magistrat straszy mieszkańców?

Czwartek, 16 sierpnia 2018, 6:45
Aktualizacja: Piątek, 17 sierpnia 2018, 14:41
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Czy magistrat straszy mieszkańców?
Fot. WAC
Mieszkańcy ulic Chłopskiej i Nadbrzeżnej w Janowicach Wielkich są oburzeni treścią pisma, jakie otrzymali od tamtejszego Urzędu Gminy. Dotyczy ono ich przydomowych szamb.

W piśmie, które tak poruszyło mieszkańców Urząd Gminy nakazuje im przedstawienie umowy z przedsiębiorcą posiadającym zezwolenie na wywóz szamb, potwierdzenia wywozu nieczystości płynnych wraz z opłaconymi rachunkami za okres ostatniego półtora roku. Samorząd chce także, aby złożyli oświadczenie, że ich przydomowe szambo jest szczelne. Jednocześnie zaznacza, że brak odpowiedzi na pismo w ciągu 14 dni, spowoduje wszczęcie postępowania administracyjnego.

- Przez lata Urząd Gminy twierdził, że już wkrótce w Janowicach będzie budowana kanalizacja – mówi mieszkający przy ul. Chłopskiej pan Artur. - W tej sytuacji wręcz sugerowano, że nie warto inwestować w swoje szamba. Z budowy kanalizacji, po tym jak gmina musi oddawać dług „Wodnikowi” nic nie wyszło, a teraz straszy nas się takimi pismami. Co dziwne, przydomowe szamba mają też mieszkańcy innych części Janowic Wielkich, a pisma wysłano tylko nam. Nie rozumiemy, dlaczego?

Dodajmy, że swojemu niezadowoleniu grupa janowiczan dała upust podczas ostatniej sesji Rady Gminy, kiedy to przyszli na posiedzenie i zażądali wyjaśnienia całej sytuacji od wójta.

- Urząd Gminy rozesłał pisma do właścicieli nieruchomości posiadających szamba zlokalizowane nad Bobrem na wyraźną prośbę jednego z janowickich radnych, który parokrotnie wracał do sprawy – mówi sekretarz gminy Janowice Wielkie Miłosz Kamiński. - W czasie corocznych akcji sprzątania wybrzeża Bobru pojawiło się bowiem przypuszczenie, że mogą mieć miejsce przesączenia ścieków do rzeki ze starych poniemieckich szamb, które nie są dostatecznie często wywożone. Urząd uczulił właścicieli na tę sprawę i poprosił o regularne opróżnianie szamb i możliwość udowodnienia częstotliwości wywozu. Pragniemy uspokoić mieszkańców. Urząd Gminy nie zamierza nikogo karać czy egzekwować rzeczy, które nie są zwyczajnie niezbędne, zwłaszcza że w tych okolicach na razie nie mamy alternatywy w postaci kanalizacji zbiorczej. Natomiast troska o czystą rzekę jest naszym wspólnym obowiązkiem i szanujemy wysiłek społeczników, którzy o nią corocznie dbają, stąd takie działanie Urzędu podjęte na podstawie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Twoja reakcja na artykuł?

13
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
5
22%
Złości
3
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group