Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 3311
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witebsk: Czwarte miejsce Łukasza Wiśniewskiego w Mistrzostwach Europy Oyama Karate

Czwartek, 30 maja 2013, 14:04
Aktualizacja: Piątek, 31 maja 2013, 14:06
Autor: MDvR
Witebsk: Czwarte miejsce Łukasza Wiśniewskiego w Mistrzostwach Europy Oyama Karate
Fot. użyczone
Świetnie spisali się polscy zawodnicy kadry Oyama Karate na rozegranych w Witebsku na Białorusi IV Otwartych Mistrzostwach Europy Oyama Karate IKF.

W konkurencji Knockdown, wystartowało 11 Polaków, którzy wywalczyli 8 medali w tym: 2 złote: Aneta Jemioł i Dominik Rzepka, 3 srebrne i 2 brązowe. Poziom walk był bardzo wysoki podobnie jak temperatura na widowni. Na szczególne wyróżnienie zasługują piękne pojedynki finałowe Dominika Rzepki i Jakuba Kowalika z groźnymi Rosjanami. Ten pierwszy, przez mawashi geri jodan, ciężko znokautował faworyta Viktora Procenko. Ten drugi walczył fantastycznie, ale trafiony w korpus (wazaari) w ostatnich sekundach, musiał uznać wyższość twardego Ayka Danielyana.

Nasi juniorzy (14-16 lat) i juniorzy starsi (16-18) wywalczyli łącznie 11 medali w konkurencji Semi- knockdown. Z Jeleniogórskiego Klubu Oyama wystąpiła dwójka juniorów: Adam Serek i Łukasz Wiśniewski. Adaś niestety odpadł po wyrównanej walce w eliminacjach, natomiast Łukasz pokazując dobre wyszkolenie techniczne i wolę walki uplasował się na wysokim czwartym miejscu w kategorii - 70 kg. Naprawdę niewiele zabrakło do "pudła".

Organizatorem zawodów, w których wystartowało przeszło 320 osób, była Białoruska Organizacja OyamaKarate z sensei Igorem Yurkevichem (3 dan) na czele. W Mistrzostwach Europy wzięli udział przedstawiciele trzynastu organizacji knockdown karate z ośmiu krajów, w tym z: Rosji, Ukrainy, Białorusi, Estonii, Niemiec, Węgier, Azerbejdżanu i Polski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group