Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11449
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Warszawa: Cztery medale podczas warszawskiego Grand Prix

Czwartek, 5 grudnia 2013, 17:03
Aktualizacja: Piątek, 6 grudnia 2013, 15:19
Autor: MDvR
Warszawa: Cztery medale podczas warszawskiego Grand Prix
Fot. użyczone
Jubileuszowy 10. "Warszawski Festiwal Badmintona" – ostatni z trzech Grand Prix zaplanowanych w tym roku i zaliczany do klasyfikacji PZBad. odbył się w dniach 29 listopada – 1 grudnia. Turniej rozgrywany był w kategorii U13, U15, U17 i U19 i toczył się na dwóch halach sportowych, łącznie na 16 kortach.

Turniej jest jednym z trzech największych imprez badmintonowych w Polsce, przeznaczonych dla kategorii juniorskich i młodszych, połączony z pozostałymi wspólną klasyfikacją. W zawodach udział wzięli reprezentanci niemalże wszystkich ośrodków badmintonowych Polski w tym reprezentanci kadry narodowej poszczególnych kategorii wiekowych. Poza tym w zawodach tradycyjnie uczestniczyli zagraniczni reprezentanci - ekipy z Ukrainy, Białorusi, Litwy, Łotwy, Czech, Węgier. Łącznie w imprezie wzięło udział 372 zawodników. Oczywiście na starcie nie mogło zabraknąć zawodników KS Chojnik Jelenia Góra oraz zawodników Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego im. J.I. Sztaudyngera ze Szklarskiej Poręby.

Jeleniogórski klub Chojnik oraz ZSOiMS w Szklarskiej Porębie reprezentowali: w kategorii młodzik młodszy Łukasz Cimosz, w kat. młodzik Piotr Gajda, Weronika Rosiak, Sandra Panasiewicz, kat. junior młodszy: Oliwia Socha, Agata Iskra, Jędrzej Nowak, Jędrzej Wachowski, kat. junior: Klaudia Socha, Paulina Kaczorowska, Kinga Barna, Patryk Płaza, Arkadiusz Słupek, Jan Wolańczyk, Sebastian Regeńczuk oraz
Marcin Nowak.

Był to bardzo udany turniej dla Łukasza Cimosza w kategorii młodzik młodszy, który wywalczył srebro w grze pojedynczej ulegając w finale Maciejowi Matuszowi - obecnemu mistrzowi Polski (Technik Głubczyce) oraz dwa medale brązowe: w grze podwójnej z Szymonem Cybulskim (MKB Lednik Miastko) oraz w grze mieszanej z Karoliną Szubert (Match Point Ślęza). Jest to trzecie Grand Prix w którym Łukasz zdobywa kolejne medale. - Przypomnę, że trzy medale zdobył na Grand Prix Pucharu Gór Świętokrzyskich oraz dwa medale na Grand Prix Mazovia Junior Cup – powiedział trener jeleniogórskich badmintonistów Adam Cimosz.

Swoją wysoka pozycję w kraju potwierdziła również Paulina Kaczorowska (KS Chojnik Jelenia Góra), która w parze z Dianą Głowacką (LUKS Księżyno) zdobyła srebrny medal. - Pozostali zawodnicy również zasługują na duża pochwałę, bo miejsca 5-8 jakie większość z nich osiągnęła w tak dużej i prestiżowej imprezie bardzo cieszy i dobrze rokuje przed kolejnymi występami – skomentował Sławomir Kowalski , na co dzień trener i nauczyciel w ZSOiMS w Szklarskiej Porębie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
834
Tak
21%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group