Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 6678
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Czołówka przez bezmyślność kierowcy węglarki

Piątek, 19 czerwca 2009, 13:31
Aktualizacja: 13:32
Autor: Angela
REGION: Czołówka przez bezmyślność kierowcy węglarki
Fot. Angela
Tysiąc złotych mandatu i 11 punktów karnych – takie konsekwencje poniósł kierowca ciężarówki z węglem, który na Przełęczy Kowarskiej wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej na łuku drogi i czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka kierującym citroenem Poczty Polskiej z Jeleniej Góry. Cudem nikt z ludzi nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło dziś przed południem. Mieszkaniec Wałbrzycha wraz z pasażerem jechał żółtym mercedesem z węglem z Kamiennej Góry do Kowar i na Przełęczy Kowarskiej na podwójnej linii ciągłej oraz na zakręcie zaczął wyprzedzać jadące przed nim pojazdy.

Nie zauważył jednak jadącego z naprzeciwka citroena uderzył w niego czołowo. Obydwa samochody zostały poważnie uszkodzone, a w citroenie skasowany został bok od strony pasażera. Jak mówią mł. asp. Robert Pietruszka i sierż. Paweł Wódkiewicz z Komisariatu Policji w Kowarach, gdyby na miejscu pasażera w citroenie ktoś siedział, nie mówilibyśmy o kolizji, ale o wypadku drogowym, a nawet tragedii.

Na miejsce wezwano straż pożarną, kowarską policję i pogotowie. Lekarz pogotowia po zbadaniu uczestników zdarzenia, nie stwierdził u nich żadnych poważnych obrażeń. Kierowcy byli trzeźwi.

Na trasie pojawił się dwu kilometrowy korek po obu stronach drogi, który został rozładowany po około godzinie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group