Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7542
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czeskie brzmienia w Parku Zdrojowym

Poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 15:20
Aktualizacja: Środa, 15 sierpnia 2018, 6:52
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Czeskie brzmienia w Parku Zdrojowym
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami kolejne niedzielne popołudnie z koncertem w Muszli Koncertowej Parku Zdrojowego. Publiczność zgromadzona w cieplickim parku spędziła przyjemne chwile przy muzyce zapewnionej przez czeską grupę Semilská 12. Był to przedostatni koncert w ramach polsko–czeskich pojedynków muzycznych, organizowanych przez Zdrojowy Teatr Animacji.

Mała orkiestra dęta Semilská 12 powstała w czeskim mieście Semily (kraj liberecki) w 1980 roku. Po wielu przeobrażeniach osobowych, grając pod różnymi nazwami, zespół powrócił do tradycji, którą nadal kontynuuje. Muzycy grają czeską i morawską klasykę, która bardzo spodobała się seniorom zgromadzonym pośród drzew malowniczego Parku Zdrojowego.

Już za dwa tygodnie (25.08, godz. 16:00) ostatni pojedynek – tym razem na scenie zaprezentują się zarówno Czesi, jak i Polacy. Naszych sąsiadów reprezentować będzie orkiestra dęta Taboranka z Kosztalova, a naszych muzyków Jelonka Brass Brand, który jest dobrze znany kuracjuszom i ciepliczanom z poprzednich edycji Letnich Koncertów Promenadowych.

Projekt "Letnie Koncerty Promenadowe - Polsko-Czeski Pojedynek Muzyczny" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu NYSA, przy wsparciu z budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Twoja reakcja na artykuł?

11
85%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
15%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group