Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 3256
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Części zabytkowych jaguarów nie wyjadą z Polski

Czwartek, 8 listopada 2007, 8:16
Aktualizacja: 8:20
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Części zabytkowych jaguarów nie wyjadą z Polski
Fot. ŁOSG
Elementy karoserii pojazdów noszących cechy zabytków ujawnili pogranicznicy na przejściu drogowym w Lubawce. Na przewóz nie pozwolono. Ale już wkrótce przez granicę – teoretycznie – będzie można wywieźć wszystko.

To fragmenty pochodzących z lat 60. ubiegłego wieku samochodów osobowych Jaguar E–Type. Przewoźnik nie miał odpowiedniego zezwolenia na wywóz tych przedmiotów z Polski. – Będzie musiał postarać się o dopełnienie formalności u wojewódzkiego konserwatora zabytków – poinformowała kpt. Joanna Woźniak z Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej w Lubaniu Śląskim.

To nie cały plon pracy pograniczników. Na przejściu granicznym w Zawidowie w pojeździe, którym podróżowało dwoje Bułgarów oraz Polak, podczas kontroli strażnicy graniczni ujawnili i zatrzymali towar z podrobionymi znakami firmowymi.
Na nasz rynek miała trafić podrobiona odzież znanych światowych firm, której wartość oszacowano na około 4000 zł. Zatrzymane przedmioty zabezpieczono w Placówce SG w Zawidowie.

Z kolei w Zgorzelcu w ręce strażników granicznych wpadł Marokańczyk przebywający w Polsce nielegalnie. Pozostaje do dyspozycji ŁOSG, gdzie oczekuje decyzji o wydaleniu go z Polski.

Tymczasem do otwarcia granic w związku z wejściem w życie układu z Schengen pozostał ponad miesiąc. Już przed Bożym Narodzeniem będzie można wyjechać z Polski do Czech, Niemiec, Słowacji i Litwy bez żadnej kontroli granicznej ani dokumentów.
Straż graniczna będzie prowadziła tylko rutynowe działania kontrolne na drogach pogranicza wspierając policję.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group