Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3286
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Część „cieplickiego trójkąta” uporządkowana i ogrodzona

Piątek, 19 października 2012, 7:36
Aktualizacja: Sobota, 20 października 2012, 7:49
Autor: Agrafka
Jelenia Góra: Część „cieplickiego trójkąta” uporządkowana i ogrodzona
Fot. Agrafka
Teren, między Parkiem Zdrojowym i Placem Piastowskim, należący do Politechniki Wrocławskiej został wreszcie uprzątnięty i ogrodzony. Zamontowano elektroniczną bramę wjazdową i monitoring. W przyszłym roku staną ławki i będzie to miejsce wypoczynku i nauki dla studentów.

- Prace kosztowały już 200 tys. Zł. Stanęło 100 metrów płotu, który musiał być podobny do tego w Parku Zdrojowym, jednak nie mógł być identyczny. Tak zadecydował konserwator zabytków - powiedział Maciej Pawłowski, dyrektor Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze.

Jeszcze niedawno „cieplicki trójkąt” był miejscem libacji pod chmurką i wysypiskiem śmieci. Teraz z terenu Politechniki Wrocławskiej zostały wywiezione śmieci, usunięto stary murek graniczny, przycięto suche gałęzie drzew i wyrównano podłoże. Ustawiony został stylizowany płot, podobny do tego, który otacza Park Zdrojowy. Zamontowano już latarnie, elektroniczny szlaban, a także bramę wjazdową i bramkę dla pieszych, które zamykane są na noc. Dla bezpieczeństwa zainstalowano również kamerę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
902
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group