Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7435
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Część Alei Wojska Polskiego odzyska blask

Piątek, 30 marca 2018, 12:22
Aktualizacja: Sobota, 31 marca 2018, 14:22
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Część Alei Wojska Polskiego odzyska blask
Fot. Przemek Kaczałko
Przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych reprezentujących sześć budynków przy Al. Wojska Polskiego w Jeleniej Górze podpisali wczoraj (29.03) umowy z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie remontu budynków w ramach rewitalizacji. To kolejny krok, by upiększyć zaniedbaną część miasta.

Marszałek województwa nie krył zadowolenia, że wspólnoty przystąpiły do konkursu, bowiem nie jest to powszechne zjawisko. - Jestem głęboko przekonany, że ten przykład zadziała i inni pójdą ich śladem, bo nie tylko samorządy i instytucje, ale też grupy osób mogą sięgać po środki unijne - powiedział Cezary Przybylski.

- Wykonamy kompleksową renowację budynków, a więc elewację, dach, ocieplenie, elementy dla osób niepełnosprawnych - wymienia Krzysztof Malec, reprezentujący wspólnoty z Al. Wojska Polskiego 7, 10 i 11. - Do tej pory było wiele projektów rewitalizacji w Jeleniej Górze, ale żaden nie został w pełni zrealizowany. Aleja Wojska Polskiego wymaga szczególnej uwagi. Wsparcie finansowe praktycznie uratuje nam życie - stwierdził przedstawiciel wspólnoty. Inwestycja o wartości 860 tys. zł uzyskała wsparcie unijne w wysokości 580 tys. zł.

Kolejnymi budynkami przy zabytkowej alei będą nr 44, 46 i 60. - Zostaną wykonane przed wszystkim elementy elewacyjne - od zaplecza będzie docieplenie, a elewacje frontowe o walorach secesyjnych będą odrestaurowane. Będzie też izolacja pozioma i pionowa nieruchomości, czyli odetniemy dopływ wód gruntowych, które degradują nam nieruchomość. Będą też przystosowania dla osób niepełnosprawnych, domofony, remont pomieszczeń piwnicznych - wymieniał Piotr Bereźnicki, przedstawiciel wspólnoty. Inwestycja o wartości ponad 1 milion złotych, uzyskała dofinansowanie na poziomie ponad 640 tysięcy złotych.

Beneficjenci przyznają, że obecnie trudno jest znaleźć wykonawcę na rynku budowlanym, póki co udało się dla budynku nr 46.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group