Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 14116
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czekamy na wyniki wyborów samorządowych

Niedziela, 21 października 2018, 23:43
Aktualizacja: Sobota, 10 listopada 2018, 5:25
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Czekamy na wyniki wyborów samorządowych
Fot. Przemek Kaczałko
Zmiany ustawowe spowodowały wydłużenie oczekiwania na wyniki wyborów samorządowych, również tych cząstkowych z poszczególnych obwodów. Podział na osobne komisje – do przeprowadzenia wyborów i liczenia głosów – sprawił, że procedura przekazania trwała w wielu miejscach nawet dwie godziny po zamknięciu lokali, więc na wyniki jeszcze poczekamy.

Gdy ustała cisza wyborcza, udaliśmy się do sztabów dwóch komitetów - PiS i KO. Pozostałe komitety nie informowały o zbiórce w wieczór wyborczy. Póki co, można było zdobyć komentarze jedynie do wyników sondażowych, dotyczących całej Polski i sejmików wojewódzkich.

- Według ogólnopolskich sondaży Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory i to znacznie nad Platformą Obywatelską. To dobrze nam wróży w Jeleniej Górze - powiedział Krzysztof Mróz, kandydat PiS na prezydenta Jeleniej Góry. - Wiemy też, że na Dolnym Śląsku PiS wygrał wybory do Sejmiku, więc pewnie wygraliśmy również w regionie jeleniogórskim - dodał aktualny senator, który ubolewał nad aktami niszczenia plakatów i billboardów jego komitetu, do których miało dochodzić podczas ciszy wyborczej.
- Po wynikach ogólnopolskich mamy dobre nastroje - stwierdził Jerzy Łużniak, kandydat Koalicji Obywatelskiej na włodarza Jeleniej Góry. - Trzeba wziąć pod uwagę, że PiS nie ma koalicjanta - chyba, że Kukiz się znajdzie. PiS prawdopodobnie wygrywając - przegrał - dodał J. Łużniak.

Obaj kandydaci zapewniają, że minioną dobę poświęcili na wyciszenie i relaks po intensywnej kampanii.

Nieco później dotarły bardziej szczegółowe wyniki sondażowe do Sejmiku Dolnośląskiego, z których wynika, że po wygranym PiS oraz drugim miejscu KO, na podium znaleźli się Bezpartyjni Samorządowcy, co daje szansę koalicyjną dla Zjednoczonej Prawicy. Jak będzie w rzeczywistości - będziemy informować na bieżąco.

Twoja reakcja na artykuł?

43
35%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
2%
Nudzi
3
2%
Smuci
48
39%
Złości
27
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group