Poniedziałek, 22 lipca
Imieniny: Magdaleny, Marii
Czytających: 10327
Zalogowanych: 51
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Czekają na Niemca

Poniedziałek, 26 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 27 stycznia 2006, 20:48
Autor: Regionalny Tygodnik Informacyjny
Niemiecka firma THIES złożyła 12 września ofertę na zakup pakietu akcji Dofamy. Jeśli Ministerstwo Skarbu Państwa ją zaakceptuje, THIES stanie się nowym właścicielem zakładu.

Jako posiadacz 90 procent akcji będzie mógł decydować o wszystkim sam. - Czy nie zechce ograniczyć zatrudnienia? - pyta załoga. - Raczej możemy się spodziewać nowych przyjęć, niż zwolnień – odpowiada kierownictwo firmy.

Działający w branży maszyn włókienniczych THIES nie jest w Dofamie nowy. Z kamiennogórską firmą współpracuje od 13 lat. To w dużej mierze dzięki jego zamówieniom Dofama przetrwała trudny okres gospodarczych przemian. Dobrze układająca się współpraca zaowocowała wejściem Niemców do spółki.

Pozostałe 10 procent zatrzyma załoga. – To inwestor branżowy, a więc raczej nie ma niebezpieczeństwa, że będziemy robić coś innego, niż robimy – mówi prezes Henryk Kubieniec. - Spodziewamy się raczej wzrostu produkcji, niż jej ograniczenia.

Za tym może pójść nawet wzrost zatrudnienia. To bardzo ważna informacja w świetle pojawiających się od pewnego czasu pogłosek, że „Niemiec będzie zwalniał.” - To są zwyczajne plotki – zapewnia prezes. - Zwolnienia będą, ale w Niemczech.

W Dofamie działają dwa związki: „Solidarność” oraz Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Dofama SA. Załoga ma też swego przedstawiciela w radzie nadzorczej spółki. Dzięki temu doskonale się orientuje, że Niemcy chcą przejąć zakład. Ludzie generalnie nie mają nic przeciw temu, ale chcieliby mieć gwarancje pracy i płacy. Nie wiedzą jednak, czy THIES to zagwarantuje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
187
Tak, często
13%
Czasami
45%
Nigdy
7%
Nie, wolę autobus
5%
Nie, bo mam samochód
29%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Śmierć w Staniszowie!
 
Aktualności
W Staniszowie zabawa trwa
 
Aktualności
Koncert w Zachełmiu
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group