Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 9127
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Czas na remont elewacji

Sobota, 4 września 2021, 8:07
Autor: WAC
Piechowice: Czas na remont elewacji
Fot. POK
W przyszłym tygodniu rozpocznie się kolejny etap remontu budynku Piechowickiego Ośrodka Kultury przy ul. Kryształowej w Piechowicach.

W ramach robót budowlanych, które potrwają do połowy października zostanie odnowiona elewacja frontowej ściany obiektu. Prace będą sfinansowane z dotacji celowej jaką POK otrzymał na ten cel z budżetu miasta.

Ruszająca na dniach inwestycja jest następnym krokiem w celu poprawy estetyki i funkcjonalności budynku POK. Remonty obiektu, odbywające się etapami od 2004 roku, przyniosły zdecydowaną poprawę jego stanu technicznego. Wszystkie trzy kondygnacje budynku o łącznej powierzchni 762 mkw. zostały nie tylko odnowione, ale i właściwie zaadaptowane na potrzeby działalności kulturalnej. Szczególnie intensywne prace były prowadzone w minionych trzech latach, w których to POK otrzymał wsparcie finansowe w postaci dotacji celowej z budżetu Miasta Piechowice. W 2018 roku rozpoczęto od likwidacji barier architektonicznych na parterze budynku poprzez przebudowę holu i wejścia do sali widowiskowej. W kolejnym roku przyszła pora na wymianę stolarki okiennej oraz kapitalny remont toalet. 2020 rok przyniósł wykonanie elewacji tylnej i bocznej ściany budynku.

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
992
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group