Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6253
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Czarny punkt okiełznany. Pomoże rondo

Wtorek, 30 sierpnia 2011, 7:14
Aktualizacja: Środa, 31 sierpnia 2011, 7:34
Autor: Agrafka
REGION JELENIOGÓRSKI: Czarny punkt okiełznany. Pomoże rondo
Fot. Agrafka
Jesienią ma powstać rondo na niebezpiecznym skrzyżowaniu. Chodzi o krzyżówkę dróg prowadzących z Miłkowa do Ściegien i z Mysłakowic do Karpacza. Nie wiadomo jeszcze, czy w planie budowy pojawią się przejścia dla pieszych.

Na wspomnianym skrzyżowaniu wydarzyło się wiele kolizji i wypadków, w tym śmiertelnych. Kierowcy od dawna postulowali u drogowców i policji, aby coś z tym zrobić. Doczekali się wreszcie. Lepiej późno niż wcale. W połowie sierpnia zostały tam ustawione znaki ograniczenia prędkości do 60 km/h, a także namalowano podwójne linie ciągłe, zakazujące wyprzedzania w tym miejscu. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach remontu odcinka drogi powiatowej z Miłkowa do Karpacza.

Od 1 września będą zbierane oferty na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic powiatowej do Karpacza i wojewódzkiej do Miłkowa. Koniec budowy planowany jest na 24 października. Przy drogach nie ma pobocza dla pieszych, a z boku jezdni wystaje niebezpieczny pręt, a widoczność ograniczają chwasty.

– W minionym roku zginał tu motocyklista. Z okna widzę to skrzyżowanie, codziennie słyszę piski opon hamujących kierowców. Przez godzinę w weekend przejeżdża tu ponad 200 samochodów. Strach przechodzić na drugą stronę. Już dawno powinni wybudować rondo, przejścia dla pieszych, jakieś bezpieczne pobocze, no i chwasty powycinać, bo przecież nie widać nawet, czy ktoś jedzie z lewej przy wyjeździe z Miłkowa – powiedział Adam Blicharz, mieszkaniec Miłkowa.

– Na kolejnym spotkaniu w sprawie budowy ronda poruszę kwestię budowy przejścia dla pieszych. Wkrótce również zostanie wycięta trawa zasłaniająca widoczność na skrzyżowaniu – zapowiedział Zbigniew Czarniawski, kierownik Działu Technicznego Zarządu Dróg i Mostów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group