Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6573
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czar dawnych rytmów

Czwartek, 9 marca 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 9 marca 2006, 17:27
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Czar dawnych rytmów
Fot. Krzysiek
Nie tylko amatorzy dawnych przebojów „Niebiesko-Czarnych” i „Czerwonych Gitar” mieli w środę okazję do przypomnienia sobie ulubionych melodii.

Najbardziej popularne piosenki Krzysztofa Klenczona zabrzmiału w wykonaniu J.J. Band i Jacka Szreniawy w Klubie „Kwadrat” Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Koncertu by nie było, gdyby nie pomysł Jacka Szreniawy i Zbigniewa Malary. Ten ostatni Klenczona znał osobiście, a jego dzieła darzy sentymentem.
Jacek Jaguś, Piotr Michalak, Rafał Kassaraba i Maciej Majewski, jeleniogórscy muzycy, wspólnie z Jackiem Szreniawą dokonali wyboru utworów, opracowali je i wykonali na scenie. Fani dawnych rytmów nagrodzili ich zasłużonymi brawami. Nie często bowiem można usłyszeć dawne przeboje na żywo w tak starannym wykonaniu.

Organizatorzy sprawili słuchaczom miłą niespodziankę, bo na koncert zaprosili Hannę Klenczon, siostrę muzyka, która wszystkim opowiedziała o swoim bracie.

Krzysztof Klenczon jest niedocenioną, a wielką postacią polskiej sceny muzycznej, choć niestety trochę zapomnianą. Współtworzył sukces takich zespołów jak: „Pięciolinie”, „Niebiesko-Czarni”, „Czerwone Gitary”, „Trzy Korony”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group