Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7702
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Cyrk z cyklem Tomasza Karolaka

Sobota, 15 maja 2010, 13:50
Aktualizacja: Niedziela, 16 maja 2010, 13:09
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Cyrk z cyklem Tomasza Karolaka
Fot. TEJO
– Nic o tym nie wiem – powiedział nam dyrektor Teatru im. Norwida Bogdan Koca zapytany o opinię na temat cyklu prezentacji prywatnego Teatru IMCA Tomasza Karolaka, który został zapowiedziany w Jeleniej Górze wczoraj na konferencji w ratuszu. Marek Obrębalski był przekonany, że Karolak zamierza porozmawiać z dyrektorem Kocą o swoich planach. Nie uczynił tego.

Cykl, którego areną ma być Teatr im. Norwida, jest pod patronatem prezydenta Jeleniej Góry. Na początek będzie sztuka „O północy przybyłem do Widawy... czyli Opis obyczajów III" w reżyserii Mikołaja Grabowskiego zaplanowana na 30 czerwca. Według wstępnych ustaleń bilety mają kosztować 80 złotych. W planach są też prezentacje innych produkcji IMCI. Ile publicznych pieniędzy do prywatnego teatru dołoży miasto? Nie wiadomo.

Wiadomo natomiast, że o planach Tomasza Karolaka nic nie wie Bogdan Koca, dyrektor Teatru im. Norwida. – Jestem zaskoczony – powiedział nam zapytany o opinię w tej sprawie. Tymczasem zarówno Tomasz Karolak jak i Marek Obrębalski przedstawili sprawę tak, jakby już wszystko z teatrem było „dogadane”. Interesujący wydaje się też fakt, że Marek Obrębalski nawet nie zająknął się o planach związanych z teatrem Karolaka podczas czwartkowej konferencji z udziałem szefa Teatru im. Norwida. - Nic nie mówiłem, bo byłem przekonany, że pan Karolak umówił się z dyrekcją teatru na rozmowę - mówi prezydent miasta. Ostatecznie jednak Tomasz Karolak w Teatrze Norwida się nie pojawił,

Tymczasem na 30 czerwca Teatr im. Norwida zaplanował premierę i trudno będzie pogodzić obydwa wydarzenia. Bogdan Koca mówi, że zamierzano zaprosić Teatr IMCA na jesienne Jeleniogórskie Spotkania Teatralne, jednak oficjalnie jeszcze tego nie uczyniono.
Do sprawy wrócimy w poniedziałek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group