Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 7458
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Cyl i Zawół z medalami Mistrzostw Polski

Niedziela, 24 marca 2013, 22:48
Aktualizacja: 22:49
Autor: MDvR
Polana Jakuszycka: Cyl i Zawół z medalami Mistrzostw Polski
Fot. www.mkskarkonosze.pl
W miniony weekend Agnieszka Cyl zdobyła tytuł mistrzyni Polski wygrywając z Magdaleną Gwizdoń i Moniką Hojnisz. Brąz wywalczył Mateusz Zawół.

W piątek 21 marca w Jakuszycach rozegrano bieg indywidualny na 15 kn. Bardzo dobrą formę zaprezentowała Agniszka Cyl (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra), która pokonując Weronikę Nowakowską Ziemniak zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski seniorów w biathlonie. Kolejne miejsca zajęły: Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Paulina Bobak, Katarzyna Leja. Miejsca zawodniczek MKS Karkonosze: 10 m Magdalena Nykiel, 12 m Katarzyna Wołoszyn, 13m Iga Kordasiewicz, 15 m Kamila Buchla, 16 m Natalia Baczyńska, 17 m Martyna Piech, 18 m Karolina Piech.

W sobotę rozegrano bieg na dochodzenie, w którym Agnieszka Cyl zajęła drugą pozycję nieznacznie ulegając Kindze Mitoraj. Dużą rolę w sobotnich zmaganiach odegrał silny i mroźny wiatr, który dokuczał zwłaszcza na strzelnicy. Nie poradziła sobie z nim Agnieszka Cyl, która w sumie spudłowała aż jedenastokrotnie. Zdecydowanie lepszą skuteczność strzelecką zaprezentowała Kinga Mitoraj, która spudłowała tylko trzy razy. Na metę obie zawodniczki wpadły niemal w tym samym momencie, lepsza o dwie dziesiąte sekundy okazała się jednak mistrzyni EYOF. Brązowy medal wywalczyła Anna Mąka. Zawodniczka z Kościeliska spudłowała pięć razy. W biegu nie wystartowały zawodniczki pierwszej reprezentacji.

Krzysztof Pływaczyk wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski w biegu na 20km. Srebrny medal zdobył Łukasz Szczurek, a brąz niespodziewanie trafił w ręce Mateusza Zawoła (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra). Bardzo dobre strzelanie naszego juniora Mateusza Zawoła pozwoliło mu zdobyć pierwszy medal Mistrzostw Polski seniorów. Po złoty medal sięgnął Krysztof Pływaczyk, który uzyskał dopiero piąty czas biegu. Zawodnik BKS WP Kościelisko był jednak bezkonkurencyjny na strzelnicy. Na dwadzieścia strzałów spudłował tylko raz, co pozwoliło mu na mecie uzyskać czas lepszy o dwie i pół minuty od Łukasza Szczurka. Klubowy kolega Pływaczyka zaliczył cztery pudła. 21-letni Zawół spudłował dwa razy i do zwycięzcy stracił trzy minuty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
141
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
40%
Nie najlepiej
14%
Wciąż fatalnie
20%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group