Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 6752
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Cyklostrada na linii kolejowej do Lwówka Śląskiego [PRIMA APRILIS]

Czwartek, 1 kwietnia 2021, 6:54
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Cyklostrada na linii kolejowej do Lwówka Śląskiego [PRIMA APRILIS]
Fot. Przemek Kaczałko
Władzom naszego regionu oraz województwa udało się dojść do kompromisu w sprawie Cyklostrady Rowerowej. Południe Dolnego Śląska nie będzie pominięte w planach inwestycji rowerowych, ale z tego planu nie będą zadowoleni miłośnicy kolei. Trasa rowerowa ma powstać na śladzie linii nr 283 na odcinku od Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego.

W ostatnich dniach samorządowcy z regionu podczas konferencji prasowej ubolewali, że Urząd Marszałkowski pominął Kotlinę Jeleniogórską i okolice w planach budowy Cyklostrady Rowerowej. Odpowiedź władz województwa przyszła szybko i deklarowano chęć współpracy przy dalszym rozwoju sieci dróg rowerowych.

Jak się okazało, do porozumienia doszło równie szybko. Kosztowna opcja rewitalizacji linii kolejowej do Lwówka Śląskiego skłoniła władze województwa do poszukiwania innej opcji - zamiast pociągów, na trasie przez malownicze Jezioro Pilchowickie pojedziemy rowerem. Takie rozwiązanie wpisuje się w plany samorządowców powiatu lwóweckiego, którzy wokół Jeziora Pilchowickiego chcą wybudować single tracki.

Na podobny krok już wcześniej Urząd Marszałkowski zdecydował się na linii Jawor - Malczyce. Koszt budowy trasy rowerowej ma być niższy, niż rewitalizacja linii kolejowej, a termin realizacji określa się na 2-3 lata.

[AKTUALIZACJA]

Ku uciesze miłośników kolei - był to jedynie żart z okazji 1 kwietnia. Władze województwa zapewniają, że na linię 283 wrócą pociągi pasażerskie!

Twoja reakcja na artykuł?

24
20%
Cieszy
28
24%
Hahaha
1
1%
Nudzi
9
8%
Smuci
46
39%
Złości
10
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (94) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group