Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 13523
Zalogowanych: 91
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cyganie porwali swoje dziecko

Środa, 15 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:01
Autor: TEJO
Własną córkę z jednego z domów dziecka porwali rodzice narodowości romskiej, którym sąd ograniczył prawa rodzicielskie. Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Policja poszukuje uprowadzonej i sprawców.

Chłopiec i dziewczynka w wieku 2 i 3 lat przebywali w placówce wychowawczej od grudnia ubiegłego roku. Wcześniej wydział rodzinny Sądu Rejonowego w Lubaniu ograniczył prawa rodzicielskie ich rodzicom. Uzasadniono, że zaniedbywali oni swoje dzieci, które chodziły brudne i wygłodzone.
– Matka pobierała niewielką rentę socjalną, a bezrobotny ojciec utrzymywał rodzinę z pracy dorywczej – poinformowała komisarz Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Romowie postanowili odwiedzić swoje dzieci, które umieszczono w domu dziecka w Jeleniej Górze. Wykorzystali chwilę, kiedy opiekunka wyszła z chorym chłopcem, aby dać mu lekarstwo. Zabrali starszą córkę i wyszli z placówki.

We wtorek matka dziecka skontaktowała się z jego opiekunami mówiąc, że dziewczynce nie dzieje się krzywda. Ale nie podała miejsca, gdzie przebywa.

Policjanci proszą wszystkie osoby, które mają informacje dotyczące poszukiwanej rodziny, o kontakt pod numer alarmowy 997 lub bezpośrednio do prowadzącego postępowanie w Jeleniej Górze. Tel.: 075/7520615.

Sonda

Utrata "prawka" za prędkość także poza terenem zabudowanym?

Oddanych
głosów
213
Bardzo dobry pomysł
61%
Jestem przeciwny/a
33%
Nie mam zdania
6%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Jak na inflację wpłynie atak na Iran? Jak zmieni ceny ropy i gazu?
 
Rozmowy Jelonki
Mocna rozmowa o młodych ludziach w Jeleniej Górze
 
Samorządy i polityka
Spotkanie z M. Morawieckim w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Komu jest potrzebny tor saneczkowy w Karpaczu?
 
Aktualności
Zacięta walka, pierwsze mistrzostwa przeszły do historii
 
Kilometry
Kolej bliżej powrotu do Bolkowa
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group