Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2804
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cyganie porwali swoje dziecko

Środa, 15 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:01
Autor: TEJO
Własną córkę z jednego z domów dziecka porwali rodzice narodowości romskiej, którym sąd ograniczył prawa rodzicielskie. Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Policja poszukuje uprowadzonej i sprawców.

Chłopiec i dziewczynka w wieku 2 i 3 lat przebywali w placówce wychowawczej od grudnia ubiegłego roku. Wcześniej wydział rodzinny Sądu Rejonowego w Lubaniu ograniczył prawa rodzicielskie ich rodzicom. Uzasadniono, że zaniedbywali oni swoje dzieci, które chodziły brudne i wygłodzone.
– Matka pobierała niewielką rentę socjalną, a bezrobotny ojciec utrzymywał rodzinę z pracy dorywczej – poinformowała komisarz Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Romowie postanowili odwiedzić swoje dzieci, które umieszczono w domu dziecka w Jeleniej Górze. Wykorzystali chwilę, kiedy opiekunka wyszła z chorym chłopcem, aby dać mu lekarstwo. Zabrali starszą córkę i wyszli z placówki.

We wtorek matka dziecka skontaktowała się z jego opiekunami mówiąc, że dziewczynce nie dzieje się krzywda. Ale nie podała miejsca, gdzie przebywa.

Policjanci proszą wszystkie osoby, które mają informacje dotyczące poszukiwanej rodziny, o kontakt pod numer alarmowy 997 lub bezpośrednio do prowadzącego postępowanie w Jeleniej Górze. Tel.: 075/7520615.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group