Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 8614
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ćwierć wieku Teatru Maska

Środa, 30 września 2020, 10:11
Aktualizacja: 10:12
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ćwierć wieku Teatru Maska
Fot. Przemek Kaczałko
Podwójny jubileusz świętowano wczoraj (29.09) w Teatrze Norwida w Jeleniej Górze, gdzie z gościnnych progów skorzystali artyści związani z Teatrem Maska, obchodzącego 25-lecie działalności. 40 lat na scenie występuje Honorata Magdeczko-Capote, która wraz z Krzysztofem Rogacewiczem zaprezentowała spektakl pt. "Ławeczka".

Spektakl "Ławeczka" w reż. Krzysztofa Pulkowskiego to początek obchodów 25-lecia działalności Teatru Maska w Jeleniej Górze, który pierwsze kroki stawiał w Osiedlowym Domu Kultury. Po prezentacji sztuki odbyła się uroczystość, w ramach której przedstawiciele kultury i samorządów przekazywali kwiaty, życzenia i prezenty. Decyzją Sejmiku Dolnośląskiego Honorata Magdeczko-Capote oraz Krzysztof Rogacewicz otrzymali honorowe tytuły "Zasłużony dla Dolnego Śląska", które aktorom wręczył wiceprzewodniczący Sejmiku - Marek Obrębalski. Były też nagrody finansowe przyznane przez Prezydenta Miasta Jeleniej Góry - Jerzego Łużniaka, a także wiele ciepłych słów i życzeń od pozostałych gości.

Miałam jechać do Łodzi, ale zaszłam w ciążę i przyjechałam do Jeleniej Góry, gdzie okazało się, że Janusz Ryl-Krystianowski objął dyrekcję teatru i wpadłam w szpony bardzo dobrego reżysera-lalkarza. Już po pierwszej premierze zaproponował mi rolę, gdzie mogłam sobie pośpiewać jazzowe piosenki. Wydawało się, że wybędę z Jeleniej Góry, ale zostałam i nie wyobrażam sobie żadnej zmiany - wspomina swoje początki z aktorstwem Honorata Magdeczko-Capote, która podkreśla, że aktorstwo to nie jest dla niej praca, tylko pasja.
My dopiero się rozwijamy, 25 lat to początek - mówił z uśmiechem Krzysztof Rogacewicz. - Współpraca z Krzysiem Pulkowskim to strzał w 10, choć znamy się od wielu lat, to przed Kontrabasistą nic wspólnie nie robiliśmy. Teraz robimy kolejne rzeczy i mam nadzieję, że będzie równie dobrze - dodał K. Rogacewicz.

W planach obchodów jubileuszu Teatru Maska są kolejne wydarzenia: "Kontrabasista" w Zdrojowym Teatrze Animacji (30 października), widowisko Teatr Maska w pigułce (7 listopada) w Galerii BWA, a na 11 grudnia zaplanowano premierę spektaklu "Paradoks" w reż. Krzysztofa Pulkowskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

9
53%
Cieszy
0
0%
Hahaha
8
47%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
855
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group