Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6291
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonosze: Ćwiczenia polskich i czeskich goprowców

Piątek, 11 marca 2022, 7:00
Autor: WAC
Karkonosze: Ćwiczenia polskich i czeskich goprowców
Fot. GOPR
Na zboczach Śnieżki odbyło się kolejne techniczne szkolenie polskich i czeskich ratowników górskich w ramach projektu „Ratujemy razem/Zachraňujeme společně”.

W szkoleniu wzięli udział ratownicy z Grupy Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz czeskiej Horskiej služby Krkonoše. Ćwiczono najważniejsze techniki zimowego ratownictwa m.in. zabezpieczenie i ewakuację poszkodowanego ze szlaków oraz zboczy Śnieżki.

Ostatnie wypadki w tych miejscach i wspólne działania naszych służb wykazały, jak bardzo ważna jest odpowiednia koordynacja techniki prowadzenia akcji ratowniczych - informuje GOPR. - Dlatego podczas wycieczki skiturowej sprawdziliśmy możliwości i drogi dotarcia do miejsc, w których najczęściej prowadzimy wspólne działania ratunkowe. W czasie wykładów zaprezentowaliśmy udostępnione zimą rejony wspinaczkowe w Karkonoszach wraz z drogami dotarcia oraz omówiliśmy wybrane akcje ratunkowe GOPR i HS.

Szkolenie oprócz treningu umiejętności technicznych, było kolejną świetną okazją do wymiany doświadczeń, sprawdzenia wykorzystywanego przez nasze służby sprzętów, doskonalenia procesów ratowniczych i poprawy współdziałania.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group