Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6948
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGIONa: Ćwiczą na korytarzach, przeniosą się do sal

Piątek, 6 lutego 2009, 9:56
Aktualizacja: 9:57
Autor: TEJO
REGIONa: Ćwiczą na korytarzach, przeniosą się do sal
Fot. ........
Aż 196 szkół z całego Dolnego Śląska wnioskowało o wsparcie w budowie hal sportowych. Obiekty powstaną w jedenastu placówkach.

Doniosła o tym Polska Gazeta Wrocławska. Wśród obdarowanych przez samorząd województwa kwotą 40 milionów złotych (do podziału) znalazł się podjeleniogórski Wojcieszów. Tam lekcje wf na korytarzu to codzienność. Na salę gimnastyczną przerobiono jedną z klas, ale to za mało na szkolne potrzeby. Do placówki (zespół szkół) uczęszcza ponad 300 uczniów podstawówki i gimnazjum. Na halę sportową wszyscy czekają tam z utęsknieniem.

Hale sportowe powstaną jednak głównie poza byłym województwem jeleniogórskim. Budowy mają się zacząć wiosną i potrwają dwa lata.

Tymczasem skala potrzeb jest ogromna. Dość powiedzieć, że nawet w miastach nie wszystkie szkoły mają sale gimnastyczne z prawdziwego zdarzenia. Takiego obiektu pozbawiona jest, między innymi, jeleniogórska „siódemka”. Tam lekcje wf są prowadzone w specjalnie przystosowanym niewielkim pomieszczeniu, bądź na podwórku, o ile pozwala na to pogoda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group