Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8141
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Cudzoziemcy zatrzymani na szlakach komunikacyjnych

Wtorek, 25 września 2012, 7:04
Aktualizacja: 9:49
Autor: Angela
Region: Cudzoziemcy zatrzymani na szlakach komunikacyjnych
Fot. SG
Funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Staży Granicznej z Jeleniej Góry i Kłodzka zatrzymali trzech cudzoziemców, którzy przebywali na terenie Polski nie mając do tego odpowiednich zezwoleń. Wszystkich zobowiązano do opuszczenia terytorium RP.

Dwóch obywateli Ukrainy podróżowało autostradą A4 z Niemiec na Ukrainę, jako pasażerowie samochodu osobowego.

- Okazało się, że mężczyźni, zgodnie z posiadanymi dokumentami mieli w Polsce pracować, jednak nie dopełnili tego warunku – informuje por. SG Renata Sulima, rzecznik prasowy Komendanta Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej. - Polskę potraktowali jako kraj tranzytowy i pojechali do Niemiec w celach turystycznych i w odwiedziny do rodziny. Ponieważ przebywali w naszym kraju w innym celu, niż mieli to określone w dokumentach, cofnięto im wizę.

Natomiast obywatel Białorusi wjechał do Polski posiadając przeterminowaną wizę pobytową. Ponadto, jako pasażer autokaru rejsowego, przekroczył granicę czesko – polską wbrew obowiązującym przepisom.

- Całej trójce wydano decyzje administracyjne nakazujące opuszczenie Polski oraz sześciomiesięczny zakaz ponownego wjazdu na jej terytorium – dodaje por. SG Renata Sulima.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group