Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 6227
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Cudownie, Wundervoll, Úžasny“ jutro ostatni raz

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 8 grudnia 2015, 7:48
Aktualizacja: 7:51
Autor: T–N
Fot. Archiwum Teatru
Teatr im. Cypriana Kamila Norwida informuje, że 9 grudnia (w środę) o godz. 19.00 będzie zagrany po raz ostatni spektakl „Cudownie, Wundervoll, Úžasny“ w reżyserii Karli Štaubertovej.

Czterech autorów z trzech państw podjęło się próby utworzenia trójjęzycznego tekstu sztuki, który będzie można wystawić bez tłumaczenia. Vojtěch Bárta, Szymon Bogacz, Zuzanna Bućko oraz Stefanie Witzlsperger w trakcie dziesięciodniowego pobytu w Domu Gerharda Hauptmanna napisali tekst w trzech językach: polskim, niemieckim oraz czeskim.

„Cudownie, Wundervoll, Úžasny” to historia grupy ludzi trzech narodowości, którzy w pewnej firmie-korporacji specjalizującej się w sprzedaży dosłownie wszystkiego zakupili… cud. Wyczekujący (na zielonej łące) na swój produkt konsumenci nie mogą się go jednak doczekać. Cud nie nadchodzi, a napięcia pomiędzy bohaterami narastają. Co z tego wyniknie? Mieszanka dobrego czeskiego humoru, niemieckiej perfekcji i polskiego… szaleństwa.

Po spektaklu będzie spotkanie z autorami sztuki – reżyserką Karlą Štaubertovą, Zuzanną Bućko, Szymonem Bogaczem i Stefanie Witzlsperger. Wstęp na spotkanie wolny!

Reżyseria: Karla Štaubertová
Scenografia: Beate Voigt
Kostiumy: Michala Bícová
Występują: Katja Schreier (DE), David Thomas Pawlak (DE), Magdalena Kępińska (PL), Robert Mania (PL), Jana Stránská (CZ), Michal Maléř (CZ)

Polska premiera – 7.06.2015 r. Scena Studyjna 19:00 – Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze.

Czeska premiera – 12.06.2015 r. Malé Divadlo 17:00 - F. X. Šaldy w Libercu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group