Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 9523
Zalogowanych: 23
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Cudowne jasełka w Artystycznej Galerii Izerskiej

Piątek, 23 grudnia 2016, 7:58
Aktualizacja: Sobota, 24 grudnia 2016, 7:53
Autor: Robert Czepielewski
Region: Cudowne jasełka w Artystycznej Galerii Izerskiej
Fot. Robert Czepielewski
Ponad czterdzieścioro dzieci wystąpiło wczoraj w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie we wspaniałym przedstawieniu. Tłum ludzi, który szczelnie wypełnił wnętrza dawnego kościoła nie krył zachwytu i nie szczędził gorących oklasków! Bo też był to spektakl łączący sztukę teatralną, musical i pantomimę.

Tradycyjny scenariusz jasełkowy, w połączeniu z bardzo naturalną grą dzieci, wnętrzem galerii i jej fantastyczną akustyką spowodowały wiele wzruszeń podczas tego niezwykłego przedstawienia.

Szkoła Podstawowa w Kopańcu, która była organizatorem tego przedstawienia, zaprosiła do współpracy dzieci ze szkół gimnazjalnych z Mysłakowic i Starej Kamienicy. Opiekę artystyczną nad tym dużym przedsięwzięciem objęły Anna Kaczorowska, Kamila Radwańska oraz Barbara Maczek-Zientarska.

- Przedział wiekowy w jasełkach był bardzo szeroki, wystąpiły dzieci od szóstego roku życia, aż po uczniów 3 klasy gimnazjum. Do współpracy zaprosiliśmy dzieci z gimnazjum w Starej Kamienicy oraz z gimnazjum w Mysłakowicach. Nasze dzieci odpowiedzialne były za ruch sceniczny, natomiast uczniowie z mysłakowickiego gimnazjum występowali jako chór. Próby w Artystycznej Galerii Izerskiej odbywały się dwa razy w tygodniu już od połowy listopada. Wcześniej robiliśmy je w naszej szkole w Kopańcu. Wszystkie dzieci bardzo mocno były zaangażowane w powodzenie tego projektu i bardzo zależało im, żeby dzisiaj wypadły, jak najlepiej - powiedziała Barbara Maczek-Zientarska.

Scenariusz do przedstawienia nauczycielki przygotowały wspólnie, jeżeli chodzi o muzykę, to została wykorzystana muzyka grupy Baśniowa Kapela.

To nie była pierwsza wspólna praca Anny Kaczorowskiej, Kamili Radwańskiej oraz Barbary Maczek-Zientarskiej. Panie przygotowały już kilka przedstawień, m.in. „Królową Śniegu” . Były też przedstawienia do projektu „Leśne Szepty”, prezentowane w Miejskim Domu Kultury „Muflon”.

Wczorajsze przedstawienie zakończyło się burzą braw, łzami wzruszenia wśród widzów i uśmiechami malującymi się na twarzach młodych artystów. Gdy emocje opadły, uczestnicy spektaklu i zaproszeni goście rozkoszowali się już pysznościami, które czekały na nich na stole.

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group