Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 5990
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Cudowne jasełka w Artystycznej Galerii Izerskiej

Wiadomości: Region
Piątek, 23 grudnia 2016, 7:58
Aktualizacja: Sobota, 24 grudnia 2016, 7:53
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
Ponad czterdzieścioro dzieci wystąpiło wczoraj w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie we wspaniałym przedstawieniu. Tłum ludzi, który szczelnie wypełnił wnętrza dawnego kościoła nie krył zachwytu i nie szczędził gorących oklasków! Bo też był to spektakl łączący sztukę teatralną, musical i pantomimę.

Tradycyjny scenariusz jasełkowy, w połączeniu z bardzo naturalną grą dzieci, wnętrzem galerii i jej fantastyczną akustyką spowodowały wiele wzruszeń podczas tego niezwykłego przedstawienia.

Szkoła Podstawowa w Kopańcu, która była organizatorem tego przedstawienia, zaprosiła do współpracy dzieci ze szkół gimnazjalnych z Mysłakowic i Starej Kamienicy. Opiekę artystyczną nad tym dużym przedsięwzięciem objęły Anna Kaczorowska, Kamila Radwańska oraz Barbara Maczek-Zientarska.

- Przedział wiekowy w jasełkach był bardzo szeroki, wystąpiły dzieci od szóstego roku życia, aż po uczniów 3 klasy gimnazjum. Do współpracy zaprosiliśmy dzieci z gimnazjum w Starej Kamienicy oraz z gimnazjum w Mysłakowicach. Nasze dzieci odpowiedzialne były za ruch sceniczny, natomiast uczniowie z mysłakowickiego gimnazjum występowali jako chór. Próby w Artystycznej Galerii Izerskiej odbywały się dwa razy w tygodniu już od połowy listopada. Wcześniej robiliśmy je w naszej szkole w Kopańcu. Wszystkie dzieci bardzo mocno były zaangażowane w powodzenie tego projektu i bardzo zależało im, żeby dzisiaj wypadły, jak najlepiej - powiedziała Barbara Maczek-Zientarska.

Scenariusz do przedstawienia nauczycielki przygotowały wspólnie, jeżeli chodzi o muzykę, to została wykorzystana muzyka grupy Baśniowa Kapela.

To nie była pierwsza wspólna praca Anny Kaczorowskiej, Kamili Radwańskiej oraz Barbary Maczek-Zientarskiej. Panie przygotowały już kilka przedstawień, m.in. „Królową Śniegu” . Były też przedstawienia do projektu „Leśne Szepty”, prezentowane w Miejskim Domu Kultury „Muflon”.

Wczorajsze przedstawienie zakończyło się burzą braw, łzami wzruszenia wśród widzów i uśmiechami malującymi się na twarzach młodych artystów. Gdy emocje opadły, uczestnicy spektaklu i zaproszeni goście rozkoszowali się już pysznościami, które czekały na nich na stole.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~JG 23-12-2016 9:47
Sliczne i zdolne. Nasza przyszłość! Gratulacje dla wychowawców. Jeleniogórzanka
~Le1k 23-12-2016 11:35
Mózgi zryte przez sekte od małego. Brawo rodzice!
~precz z po,pis,sld,petru,kod 23-12-2016 18:35
uwaga ważne Soros przyznaje że : „Popieram i finansuję KOD”
~Yrezi Rewor 23-12-2016 20:55
Wszystko co Izerskie, to i piękne:-) Wesołych Świat:)
~ja 23-12-2016 21:59
wesołych świąt.pięknywystęp
~jajko koguta 23-12-2016 22:29
biedne dzieci....od małego pranie mózgu:((((

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group