Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2850
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Country pod Śnieżką w weekend

Wiadomości: Region/Jelenia Góra
Piątek, 30 sierpnia 2013, 7:09
Aktualizacja: 7:11
Autor: Org
Fot. Organizator
Dwudniowy festiwal country pod hasłem „Country pod Śnieżką” rozpocznie się w sobotę (31 sierpnia) o godz. 15.00 przy hotelu Sandra Spa (ul. Obrońców Pokoju 3) w Karpaczu, a 1 września o tej samej godzinie – na jeleniogórskim lotnisku. Wstęp jest wolny.

Wystąpią najpopularniejsze zespoły country: Alicja Boncol i KoAlicja, Colorado, Ryszard Wolbach, Eldorado, Gabriela Mycielska & White Smoke, Zgredybillies, Whisky River, a festiwal poprowadzi znawca i miłośnik country – Korneliusz Pacuda.

W tym samym czasie na jeleniogórskim lotnisku zostaną rozegrane zawody lotnicze. Dla młodszych uczestników będzie wesołe miasteczko i „dmuchańce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 31-08-2013 10:13
DOLNOŚLĄZAK. W krajach Demoludu I festiwal pod nazwą Picnic Country odbył się w Jeleniej Górze w 1982 r. Pomysłodawcy i organizatorzy /w tym, piszący te słowa/ jeszcze żyją i mają się całkiem dobrze. W posiadaniu pierwszych autorów projektu Country pod Śnieżką jest nadal koncepcja organizacji festiwalu i imprez towarzyszących. Ta koncepcja jest nadal jest aktualna i może być wykorzystana przy reaktywacji Festiwalu w Kotlinie Jeleniogórskiej. TEN FESTIWAL DLA KOTLINY JELENIOGÓRSKIEJ TRZEBA ODZYSKAĆ. W Mrągowie niech Pacuda robi sobie Country-szanty.
~ 31-08-2013 10:28
Cd. z 10.13. Byliśmy zaprzyjaźnieni z K.Pacudą /byliśmy członkami jego Stowarzyszenia/. Jego zaraziliśmy naszym pomysłem country w Kotlinie Jeleniogórskiej, upatrując w nim - jako jedynego w Polsce profesjonalistę tego gatunku muzycznego - propagatora uroków Sudetów Zachodnich na "Dzikim Zachodzie", gdyż tak ten region Polski po II W.Ś był nazywany. DOLNOŚLĄZAK. Cdn.
~ 31-08-2013 11:15
Cd. z 10:28. Współcześni nawet nie zdają sobie sprawy ile barier musieliśmy pokonać, ażeby I Festiwal muzyki country w Jeleniej Górze zistniał. W 1982 r. trwał stan wojenny. Wszystko było zmilitaryzowane, godzina policyjna, a tu w Jeleniej Górze kilku "wariatów" chce upowszechniać wrogi antysocjalistyczny amerykański folk & country. K.Pacuda po I Festiwalu olał Jelenią Górę, twierdząc że jest daleko od Warszawy. Naszła go też konkluzja, że kasa jest za mała jak na jego potrzeby. Błagaliśmy faceta aby tego nie robił. Uparł się. Zauroczony hotelem w Mrągowie oraz klimatami tamtejszej dyskoteki. I tak, profesor, wybitny znawca gatunku muzycznego - zaczął profanować country na tle żaglówek, motorówek, kajaków, rowerów wodnych, rybaków i wędkarzy tworząc nijakie country-szanty. DOLNOŚLĄZAK
~ 31-08-2013 11:37
Cd. z 10:28. Korneliuszu! W imię starej przyjaźni gotowi jesteśmy wybaczyć Ci stare grzechy- niczym synowi marnotrawnemu. Wracaj do nas. Nasz autorski projekt - sprzed 31 lat - jest nadal gotów do realizacji. Ale tu na "Dzikim Zachodzie", w Kotlinie Jeleniogórskiej. Klimat znajdziesz tu sprzyjający, gdyż honorowy patronat nad tegoroczną imprezą objęli konkretni ludzie J. Pokój /I cowboy/ - marszałek województwa, M. Zawila -prezydent J.G. oraz B.Malinowski - szef Karpacza. To dobrze rokuje na przyszłość. Niewykluczone, że będziemy Ciebie osobiście nachodzić po ustaleniu miejsca Twojego zakwaterowania. Nie bój się. Łomotu Ci nie spuścimy, chociaż ręka świerzbi. Serdecznie Cię pozdrawiamy. Tadeusz B., Marcin P., Stanisław K.
~ 31-08-2013 12:47
Pomyliłem kolejność: Marcin P. - gitara prowadząca Tadeusz B - banjo Stanislaw K - harmonijka ustna
~ 31-08-2013 15:22
Nie postaraliście się, towarzyszu, o dyskotekę... To nawet "Skalny" nie odpowiadał tamtemu towarzyszowi?;-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group