Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 3984
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Coraz dłuższe kolejki po nowe dowody

Poniedziałek, 5 listopada 2007, 17:52
Aktualizacja: 22:02
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Coraz dłuższe kolejki po nowe dowody
W poniedziałek w oczekiwaniu na złożenie wniosku o nowy dowód.
Fot. Jelonka.com
Tłumów jeszcze nie ma, ale urzędnicy przewidują, że szturm ratusza dopiero nastąpi. Chodzi o wymianę starych dokumentów tożsamości na nowe. Ważność tych pierwszych upływa w marcu przyszłego roku.

– Pracujemy po 12 godzin. Ruch się zwiększa z dnia na dzień – powiedziała nam jedna z pań, które przyjmują wnioski o nowe dowody osobiste. O ile we wrześniu, kiedy zdecydowano o przedłużeniu ważności dawnych dokumentów, w wydziale spraw obywatelskich kolejek nie było, o tyle teraz chętnych przybywa.

W poniedziałek po godz. 15 w korytarzu czekało kilka osób. Średnio jedną urzędnik obsługuje około piętnastu minut. – Czasami trzeba poprawić źle wypełniony wniosek. Często starsi ludzie i młodsi ludzie o czymś zapominają. Dlatego to może się przedłużyć – usłyszeliśmy.

Urząd na razie nie wraca do możliwości telefonicznego umówienia się na złożenie dokumentów, ale – jeśli coraz więcej spóźnialskich jeleniogórzan zacznie placówkę odwiedzać – powrót do tej praktyki nie jest wykluczony. – Nie ma co zwlekać, bo grudniu na pewno będą potężne kolejki – mówią pracownicy obawiając się nawału pracy. Na jej brak już teraz nie narzekają. – Po 12 godzinach mamy prawo czuć się zmęczeni – mówią pracownicy.

Mieszkańcy nie są zachwyceni nowymi blankietami. Zwłaszcza starsze osoby. – Miałam dowód przez 27 lat, aż mi go ukradli – mówi z uśmiechem jedna z petentek. – A nowy blankiet jest malutki, łatwo go zgubić. No i za 10 lat znów trzeba wymienić – wtórują jej oczekujący.

Osoby, które jeszcze dowodu nie wymieniły, muszą pamiętać o czytelnym wypełnieniu wniosku, dołączeniu dwóch zdjęć i dowodu wpłaty 30 złotych w kasie urzędu oraz okazaniu starego dokumentu i kopii świadectwa urodzenia.

Wnioski o wydanie nowego dowodu osobistego można składać w poniedziałek od 8.00 do 18.00, a od wtorku do piątku w godzinach od 7.30 do 18.00 w pokoju nr 6 na placu Ratuszowym 58 – przybudówka parter. Telefon 075/7546167.
Na nowy dowód trzeba poczekać co najmniej sześć tygodni. Zarówno składanie wniosków, jak i odbiór nowych dowodów jest możliwe tylko osobiście.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group