Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 5140
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Coraz ciemniej: załóż odblask!

Czwartek, 25 września 2008, 9:14
Aktualizacja: 9:15
Autor: TEJO
REGION JELENIOGÓRSKI: Coraz ciemniej: załóż odblask!
Fot. TEJO
Policjanci apelują do pieszych i rowerzystów i prowadzących motorowery, aby uczynili się bardziej widocznymi na drogach. Zmrok zapada coraz wcześniej, a do tego jest fatalna pogoda. O wypadek nietrudno zwłaszcza tam, gdzie nie świecą miejskie latarnie.

Aby uświadomić wagę problemu, jutro (piątek) policja przeprowadzi akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. – Oni uczestnicząc w zdarzeniu drogowym nie mają szans na taką ochronę na jaką mogą liczyć kierowcy pojazdów. Pozbawieni są pasów, poduszek powietrznych. Są całkowicie odsłonięci i narażeni na bardzo poważne obrażenia ciała lub nawet na śmierć – informują policjanci.

Nie pomoże tu nawet przestrzeganie przepisów przez z motoryzowanych. Przy potrąceniu autem jadącym pięćdziesiątką, pieszy ma tylko 50 procent szans na przeżycie. Im pojazd jedzie szybciej, tym prawdopodobieństwo ocalenia jest mniejsze.

Dlatego policjanci proszą wszystkich „niechronionych” o zakładanie odblasków. W przypadku jednośladów konieczne jest zamontowanie reflektorów. Stróże prawa odradzają też zakładanie szarych i niewidocznych po zmroku strojów. Szczególną uwagę powinni zwrócić dorośli na dzieci, które nie tylko w drodze do szkoły powinny mieć elementy odblaskowe.

Wielu najmłodszych ma specjalne kamizelki, ale ich nie nosi twierdząc, że są „obciachowe”. Tymczasem taki strój, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, może pozwolić na uniknięcie tragedii.

W przypadku stwierdzenia braku oświetlenia roweru lub innego jednośladu, policjanci nie zawahają się i wlepią jego posiadaczowi mandat. Lepiej te pieniądze wydać na zakup reflektorka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group