Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9920
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Comin w finale Ligi Rocka

Sobota, 19 marca 2016, 10:26
Aktualizacja: Niedziela, 20 marca 2016, 8:14
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Comin w finale Ligi Rocka
Fot. Tomasz Raczyński
Trzeci koncert eliminacyjny Ligi Rocka 2016 za nami. Fani ciężkiego brzmienia z pewnością wychodzili wczoraj (18.03) z sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury usatysfakcjonowani. Ostatecznie decyzją jury do finału dostał się zespół Comin, a szansę na „dziką kartę” ma Korpis Karmel.

W wyniku losowania na pierwszy ogień poszedł zespół Kwazar, który nie porwał publiczności do zabawy, ale też trzeba przyznać, że grupa, która otwiera imprezę ma najtrudniej. Zaraz po nich na scenie pojawiła się doskonale znana jeleniogórzanom grupa Korpis Karmel z Kamiennej Góry i od razu na parkiecie zaroiło się od fanów rap core i alternatywnego rocka. Muzycy znani z występu w finałowym koncercie Ligi Rocka sprzed dwóch lat wkrótce wydadzą płytę „Rapport” i to właśnie z tego krążka pochodziły utwory, które wczoraj zaprezentowali łapiąc kontakt z liczną grupą fanów. - Jelenia Góra zawsze jest świetna, czujemy się tutaj jakbyśmy grali u siebie – podkreślił Krzysztof Wojtas z Korpis Karmel przyznając, że obsada trzeciego koncertu jest bardzo mocna. - To bardzo ciekawe zjawisko na lokalnej scenie. Konkurują mocne kapele, które mają uznanie w okolicy. - Ciekawy jestem wyniku – dodał po występie wokalista Korpisów zapowiadając jednocześnie, że ich płyta ma być dostępna pod koniec kwietnia.

Następnie na scenie pojawiła się kapela Fabryka Gruzu, a ostatnim konkursowym brzmieniem popisali się muzycy zespołu Comin, który podobnie jak ekipa z Kamiennej Góry porwała publikę do tańca.

Poziom był wyrównany, ale muzyka różna. Konkurował rock alternatywny i cięższa odmiana muzyki rockowej, która bardziej pasuje do Ligi Rocka, ale jury ma też swoich faworytów. - Zdaję sobie sprawę, że zapraszając zespoły czasami bluesowe mają już na starcie przegraną z tymi, którzy grają mocną odmianę rocka – powiedział organizator Andrzej Patlewicz. Decyzją jury do finału dostała się grupa Comin z Wałbrzycha, ale równie dobrze wypadła grupa Korpis Karmel. - Jeżeli w kwietniu nie będzie zespołów na takim poziomie jak dzisiaj, to Korpis Karmel również dostanie się do finału – poinformował A. Patlewicz.

Od sześciu lat Liga Rocka dzięki współpracy Jeleniogórskiego Centrum Kultury z Steinhaus e.V. Bautzen poszerzona jest o prezentacje niemieckich zespołów, które grają na zakończenie koncertu jako gwiazda wieczoru. Wczoraj na scenie wystąpili dla jeleniogórzan muzycy z zespołu Avia najlepiej czujący się w nurcie death metal.

Finałowy koncert odbędzie się 20 maja 2016 r. na jeleniogórskich „błoniach” - będzie to drugi dzień studenckich Juwenaliów, więc w tym roku obie imprezy połączą siły.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group