Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 1683
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Co z tym remontem na Wojewódzkiej?

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 29 lipca 2013, 6:53
Aktualizacja: Wtorek, 30 lipca 2013, 7:32
Autor: Angela
Fot. Mea
Czy miasto zapomniało o dokończeniu remontu na ulicy Wojewódzkiej w Jeleniej Górze, gdzie przerwano roboty? – pytają kierowcy, którzy pomstują na dziury po zerwanym asfalcie. – Wykonawca budowy kanalizacji lewobrzeżnej części Cieplic odtwarza nawierzchnię ulic na bieżąco, ale po kolei – odpowiadają pracownicy Wodnika.

- Mieszkam na ulicy Wojewódzkiej, gdzie rozpoczęte prace remontowe na tej ulicy zostały przerwane – pisze jeden z naszych Czytelników. - Obecnie droga jest praktycznie nieprzejezdna. Dziury i rwany asfalt powodują wiele uszkodzeń aut. Pojazdy z przeciwnego pasa ruchu jadą po stronie prawej, na której częściowo asfalt jest cały, przy wymijaniu jednak zjeżdżają na swój pas wpadając w głębokie dziury. Często tworzą się korki.

Czy miasto zapomniało o dokończeniu prac? – pyta Czytelnik.
Od władz miasta usłyszeliśmy, że inwestycja nie jest prowadzona przez Urząd Miejski, ale przez spółkę Wodnik, która obecnie buduje tam kanalizację.

- Prace przy budowie kanalizacji są na ukończeniu, zostały tam do zrobienia jakieś drobne roboty - jedno lub dwa przyłącza – informuje Marina Kaźmierkiewicz, kierownik Jednostki Realizującej Projekt spółki Wodnik. –

Cała inwestycja w tym rejonie zakończy się w przyszłym roku. Za odtworzenie nawierzchni ulic odpowiedzialny jest wykonawca i robi to na bieżąco. Na ulicy Wojewódzkiej dziury zostały zasypane tłuczniem i jest tam ograniczenie prędkości, którego kierowcy nie przestrzegają. Nikt o tej inwestycji nie zapomniał, ale wykonawca obecnie kończy ul. Harcerską, od poniedziałku rozpocznie odtwarzanie ulicy Zjednoczenia Narodowego, po czym przejdzie na ul. Wojewódzką, gdzie prace zakończą się w ciągu najbliższych dwóch miesięcy – dodaje Marina Kaźmierkiewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~szofer 29-07-2013 7:19
ciemniaki nie chce im się nadrobić parę kilometrów czy to3ką,czy Wolności ,na skróty ,na skuśkę ,połamie zawieszenie ,a co ale bede jeździł,po co budować ka...lizację niech chodzą w krzaki i postawić im wychodki a myć się to raz wtygodniu w zbiorowej bani.alleluja i do przodu.
~ciepliczanka 2 29-07-2013 8:40
a co z Jagiellońską i O. Langego? Centrum miasta. Wybudowali piękny parking z którego trudno wyjechać. Porażka, nie wstyd przed kuracjuszmi? Ich komentarze po prostu zawstydzają.
~inny autor 29-07-2013 9:05
Ciekawe kiedy mają zamiar naprawić nawierzchnię na Warszawskiej tam też robili ka...lizację, a posprzątać po sobie nie mogą. Kamienie, które zostały zastosowane jako wypełnienie są rozjeżdżane i więcej to ich jest poza dziurą niż w dziurze. Do tego gdy będą \"naprawiali\" drogę to zamiast zrobić to porządnie będzie robione na odwal się i co chwila będą się pojawiały dziury ale u nas to normalka. Gdzieś przecież trzeba ciąć koszty.
~... 29-07-2013 9:34
...panie Papaj...dlaczego nie udzielil pan glosu...?...czyzby moglo to szkodzic panskiej kampanii...?
~sarna 29-07-2013 9:58
Nie tylko na wojewódzkiej nie donończony jest remont na Nadbrzeżnej i Panieńskiej jest tak samo położono jedną warstwe asfalu a studzienki dalej wystają a nadbrzeżna od mostku w stronę cieplic to same dziury! Zapraszamy jelonkę na nasze ulice dopuki jest sucho bo po deszczach nie da się jezdzić !!!!!
~? 29-07-2013 11:47
Ale czy podczas tego remontu na ul. Wojewódzkiej zrobione będzie wszystko co trzeba rzetelnie, czy to będzie kolejna fuszerka. Tutaj nie wystarczy wylanie asfaltu, należałoby zrobić solidne odwodnieni, wyrwanie konarów na poboczach, poszerzenie ulicy, potrzebne są chodniki, oświetlenie. Mam wątpliwości co do zakresu prac, b jeżeli odpowiedzialni są Ci którzy robią ka...lizację, to skończy się tylko wylaniem asfaltu.,
~diego 29-07-2013 13:22
Papaja i tak utrącimy w przyszłych wyborach
~vg 29-07-2013 14:20
niech trwają jak najdłużej przynajmniej ruch jest mniejszy, nie jadą bez opamiętania pomyślmy o Ludziach i dzieciach nie ma chodnika kiedyś tam dojdzie do Nieszczęścia !!!!!!!
~JAg 29-07-2013 22:04
a po co Remontoac wWojewodzka skoro musza naprawic po kolektorach glowna ullicwe JAgiellonskla ??
~repsol 30-07-2013 8:59
a po co remontować Jagielońską skoro muszą naprawić rozkopaną wojewódzką? takimi pytaniami możemy się wymieniać bez końca. Jednak wydaje mi się, że nie o to Nam wszystkim chodzi. Warto zastanowić się nad obietnicami i ich realizacji przy kolejnych wyborach (prezydenta i radnych). Mówią dbamy o bezpieczeństwo.. a czy wymienione wyżej ulice są teko dowodem (?)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group