Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 5813
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Co z remontem DPS–u?

Czwartek, 5 lipca 2018, 7:07
Aktualizacja: Piątek, 6 lipca 2018, 7:37
Autor: WAC
Powiat: Co z remontem DPS–u?
Fot. Użyczone
Powiat Jeleniogórski szuka dodatkowych środków na sfinansowanie remontu kompleksu budynków Domu Pomocy Społecznej "Junior" w Miłkowie.

Ten rok jest bardzo specyficzny jeśli chodzi o rynek zamówień publicznych. Samorządy mają duże problemy ze znalezieniem wykonawców. Oferty, które wpływają często dość znacznie przekraczają wartość kosztorysową prac.

Podobnie jest w przypadku Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze i remontem, połączonym z termomodernizacją i wymianą źródła ciepła kompleksu budynków DPS "Junior" w Miłkowie. Samorząd pozyskał na ten cel dotacje unijną w wysokości 2,2 miliona złotych, zaś całość środków jakimi dysponuje teraz na ten cel Starostwo to 3,2 miliona złotych. Tymczasem jedyna oferta jaka wpłynęła na przetarg rozstrzygnięty kilka dni temu opiewa na prawie 3,9 mln zł.

- To już było kolejne postepowanie dotyczące tej inwestycji i propozycja ceny jaka padła i tak jest niższa o kilkaset tysięcy od tej, która wpłynęła na wcześniejszy przetarg – mówi starosta Anna Konieczyńska. - W tej sytuacji szukamy dodatkowego źródła finansowania. Jako, że w ramach prac ma zostać wykonana termomodernizacja budynków DPS – u rozmawiamy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska. Na szczęście Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca wyraziła zgodę na przesunięcie terminu zakończenia inwestycji na koniec września przyszłego roku, wobec czego powinniśmy nie mieć problemu z jego dotrzymaniem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
393
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
19%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group